Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

27

Haziran
2011

Bir Sürü Küçük Balık Yerine Büyük “Bir” Balık!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Blog Sahiplerine Özel, İnternet, Webmaster  |  Yorum: Yok  

“— Balığa çıktığında bir sürü balık yakalayabilirsin ya da büyük bir balık yakalayabilirsin. Siz hiçbir adamın odasına girdiğinizde 14 tane alabalıkla çekilmiş bir resmini görüyor musunuz?

— Hayır, 1600 kiloluk kılıçbalığıyla çekilmiş resmi olur.”

Bilmem bu sözler tanıdık geldi mi ama… evet bu “The Social Network” filminden küçük bir konuşmadan bir alıntıydı. Biz de bu yazımızda çok kısa bunun hakkında konuşacağız.

Bir web sitesi kuracağınız zaman dünya devi bir web sitesi mi kurmak istersiniz yoksa onlarca küçük az hitli blog mu? Bir yazımızda daha bahsetmiştik önemli olan en yükseğini hedefleyerek en iyisini yapabilmek, en iyisi için çabalamak. Siz en iyisini hedefledikten sonra sayılı web sitesi arasına girmemeniz için bir sebep yok. Siz yeter ki farkınızı ortaya koyun. Onlarca küçük web sitesi açabilirsiniz belki 200-300 hitli birçok siteniz olur. Ama peki hiç düşündünüz mü bu onca sitenin dünyadaki milyonlarca diğer küçük siteden ne farkı var diye? Yazının başında da yaptığımız benzetmeyi tekrarlayalım. Balığa çıktığınızda onca alabalık yakalasanız da size 3 günlük mutluluk sağlar, fakat yüzlerce kilo ağırlığında bir kılıçbalığı yakalarsanız ömrünüzün sonuna kadar hatırlayacağınız bir hatıranız olmuş olur.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim