17

Nisan
2011

Font (Yazı Stili) Eklemek (Resimli Anlatım)

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Bilgisayar  |  Yorum: Yok  

“Font nedir?” önce bundan bahsedecek olursak Font dediğimiz şeyleri Türkçe olarak “yazı stilleri” olarak açıklayabiliriz. Yani Photoshop, Microsoft Office programlarında (Word, Powerpoint gibi) veya benzeri programlarda kullandığımız Arial, Times New Roman gibi yazı stilleri. İşte bu programları kullanırken, photoshop gibi programlarda tasarımlar yaparken daha estetik ve göze hitap eden, klasik yazı stillerinin dışında farklı tasarım yapmak isteyenler için internet ortamında on binlerce farklı font bulmak mümkün. Bu fontlar ile tasarımlarınızda veya yazılarınıza tamamen farklı bir hava katabilirsiniz.

Şimdi ise bu fontları internetten indirdikten sonra nasıl bilgisayarımıza yükleyebiliriz buna bakalım.

Fontları bilgisayarımıza indirdikten sonra aslında yapmamız gereken çok basit. “Bilgisayar / Yerel Disk (C:) / Windows” yolunu izleyerek girdiğimiz Windows klasörünün içinde bulunan Fonts klasörünü açtığımız gibi bilgisayarımızda bulunan çeşitli fontlar aşağıdaki veya bilgisayarınıza göre benzeri şekilde karşınıza çıkacak. Buraya font dosyalarını kopyalayıp yapıştırdığımız zaman fontlarla çalışan programlar için bilgisayarımıza font yükleme işlemini tamamlamış oluyoruz.

Font Eklemek

Birkaç ilginç, farklı fontları da sizler için seçip aşağıdaki gibi örnek olarak ekledik. :) Herkese kolay gelsin.

Font Eklemek

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

*

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim