Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

10

Ağustos
2011

Facebook Kullanıcı Adı Belirleme

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Facebook, İnternet  |  Yorum: 1 

Facebook’a ilk kaydolduğumuzda bizim profilimize çok uzun numaraların olduğu bir link ile ulaşım verir. Ancak biz profilimiz için kullanıcı adı belirleyip profilimize ulaşımı kolay bir şekilde facebook.com/kullanıcıadı şeklinde bir link ile sağlayabiliriz. Bunu yapmak çok kolay. Tek yapmanız gereken facebook.com/username adresine girmek. Bu sayfaya girdiğinizde zaten hem profilinize kullanıcı adı belirlemek hem de sahip olduğunuz facebook sayfası varsa bunlara isim belirlemek için bir yer açılıyor. Buradan kolayca belirleme yapabilirsiniz. Tabi aldığınız kullanıcı adının daha önceden alınmamış olması gerekiyor. Hem profilinize hem de facebook sayfalarınıza kullanıcı adı belirlemeniz herkesin bu yerlere ulaşımını çok çok kolaylaştıracaktır. Kullanıcı adı belirlerken de çok karışık şeyler yazmak yerine sade anlamlı ve alakalı şeyler belirlemeniz önemlidir. Unutmayın ki bir kullanıcı adı belirlediğiniz zaman bir daha değiştirme şansınız yoktur.

Bir de ek olarak şunu belirtelim. Profilinize kullanıcı adı belirlediğinizde Facebook’a giriş yaparken mail adresi yerine kullanıcı adınızı da yazmanız yeterli olur.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<

yorumlar:

1 Yorum Yapılmış!

yorum yapmak ister misiniz?

*

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim