Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

20

Ağustos
2011

Site Çok Başarı Yok!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Blog Sahiplerine Özel, İnternet, Webmaster  |  Yorum: 3 

Evet, site çok çünkü bir site açmak oldukça kolay. Ama başarılı olmak zor. Başarılarımız da google’daki itibarımızla ölçülüyor.

Türkiye’de pagerank 8-9-10 olan doğru düzgün site yok. Pagerank 8 olabilen siteler ise kendi haberlerini kendi yapan haber siteleri oluyor genelde. Neden dersek çünkü internete ek olarak katkıda bulunan internete yarar sağladı diyebileceğimiz site sayısı oldukça az. Birçok site sadece kopya içerikle kendini idare etmeye çalışıyor. Örneğin bir film tanıtımının yer aldığı site bunu başka sitelerden aynen alıyor. Veya dizi film izleme siteleri o kadar çok var ki… Bütün dizi film izleme siteleri de sürekli bir başka siteden embed kodlarını kopyala yapıştır diyerek ondan ona ondan ona derken sürekli her sitede aynı içerik aynı şekilde. Belki de çok kolay geliyor bu. Ama web dünyasında sitemizle belirli bir başarı elde etmek istiyorsak her şeyden önce üç şeye ihtiyacımız var: emek, sabır, azim. Bunları hiç kaybetmeden çalışmalıyız.

Site açarken benzeri olmayan veya az olan ama ihtiyaç olan bir site (Yani Türkiye’de salyangoz satan bir site açmak mantıksız :) ) açmak google açısından avantaj sağlayacaktır. Tabi çok çalışırsak benzeri binlerce olan sitelerden de (dizi film siteleri gibi) oldukça iyi başarı elde edebiliriz. Sonuçta dizi film siteleri oldukça hit alıyor ama önemli olan google aramalarında ilk sayfada hatta ilk sayfanın da üst sıralarında çıkmamız gerekir. Böyle başarıları birkaç ay içinde hemen beklememek lazım. Sitemize emek vererek sabırla çalışmalıyız. Tabi defalarca söyledik yine söyleyelim özgünlük yani internete yeni bir şeyler katabilmek oldukça önemlidir. Unutmayın ki sabır başarıyı da beraberinde getirir.

 

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


yorumlar:

3 Yorum Yapılmış!

  webmastergünlüğü

  Ağu 31, 2011

  yazılarınızı sık sık takip ediyorum gencstyle webmastersitesindende takip ediyorum faydalı şeyler yazıyorsunuz teşekkür ederim.. birde sitem ile link takası yaomak istermisin 2 site için de faydalı olabilir.. hayırlı bayramlar dilerim..

  Cevapla

  Komik Oyunlar

  Eyl 03, 2011

  bugün bir kaç makalenizi okudum gerçekten güzel yazılarınız var buda onlardan bir tanesi. tşkler..

  Cevapla

  tek part izle

  Kas 15, 2012

  Makale için teşekkürler :) Film izleme sitem şuan az hit alıyor ancak sabırla günlük olarak film ekliyorum. İnşallah bir gün iyi yerlere gelebilirim :)

  Cevapla

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim