Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

8

Eylül
2011

Ünlüler Twitter’da! Artık Birçok Ünlü Twitter kullanıyor! Ünlülerin Twitter Profilleri!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: İnternet, Twitter  |  Yorum: 3 

Ünlüler artık twitterda oldukça zaman geçiriyorlar ve bunlar da sık sık haberlere konu oluyor. Twitter; hem ünlülerin kendileri hakkında haberleri yayınlamak için bir araç (yani konser zamanı, albüm şarkıları, klip çıkış tarihi vs.), hem de hayranları ile daha da kaynaşmak için bir vesiledir. Bu nedenle ülkemizdeki birçok ünlüyü twitterda çok aktif görebiliyoruz. Sadece ülkemizde de değil tüm dünyada böyle aslında. Çok vakit geçiriyorlar dedik ama tweet sayıları da çok değişiklik gösterebiliyor. Bazı ünlülerin şu anda birkaç bin tweeti bulunmakta fakat bazı ünlülerimizin ise onbinlerce tweeti var, bazı ünlüler ise bazı tweetlerini yazdıktan bir süre sonra silmeyi tercih ediyor. Hatta bazı ünlüler yazıkları tüm tweetleri siliyorlar, profillerini incelerseniz tweet sayısının sıfır olduğunu göreceksiniz veya tweet atıklarında ilk tweetlerini atıyorlar gibi gözüküyor.

Tabi ki öncelikle şunu belirtmek lazım. Twitter, facebook gibi sosyal ağlarda kullanıcı adları kim önce gelirse o alır şeklinde oluyor. Bu nedenle twitter ve facebook’da çok fazla fake hesap olabiliyor. Bir ünlü twitter kullanmaya başlamadan önce bir kişi çıkıp onun adı ve soyadı ile bir hesap açabiliyor. Bu nedenle ünlülerin asıl hesaplarının hangileri olduğuna dikkat etmek lazım. Fake hesaplara aldanmamalıyız. Zaten fake hesaptaki kişinin yazdıkları da bir ölçüde kendini belli ediyor.

Bu günkü araştırmamızı tamamladık. Weblopedi.net farkı ile yaptığımız araştırmamıza aşağıdaki linkten ulaşabiliriz. Bu araştırmamızda twitterda en çok takip edilen, twitterı en çok kullanan ünlüleri ve bu ünlülerin profil linklerini, 8 eylül 2011 tarih ve 11.00-12.00 saatleri arasındaki takipçi sayılarını bir yazıda toplayıp derledik. Neden tarih ve saat belirttik derseniz twitter takipçi sayıları sürekli olarak değişiyor. Biz de ileri tarihli bir yazımızda tekrar takipçi sayılarını kontrol ederek, bu değişimi gözlemleyip sizlerle paylaşacağız.

Twitter’da Ünlülerin Profil Linkleri Listesine Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<

yorumlar:

3 Yorum Yapılmış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim