Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

29

Ekim
2011

Google Motorola Mobility’yi Satın Aldı!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Google, Mobil, Teknoloji  |  Yorum: 1 

Google, sürekli yeni girişimlerle veya akıllı adımlar ile satın aldığı şirketlerle kendisini daha da geliştiriyor ve hakim olduğu alanı daha da büyütüyor. Android işletim sisteminin sahibi olan Google, şimdi ise telefon ve cep bilgisayarları konusunda rakiplerinin karşısında kendini çok daha kuvvetlendirmeye çalışıyor.

Motorola bu yıl; cep telefonu üretmeye odaklanan Motorola Mobility ve büyük şirketler için teknoloji sağlayan Motorola Solutions olarak ikiye ayrılmıştı. Google, cep telefonu üreticisi olan Motorola Mobility’yi 12.5 milyar dolara satın alıyor. Satın alma işleminin 2012’nin başına bakar tamamlanacağı söyleniyor. Bu anlaşmanın Google’ın Android işletim sistemine oldukça katkı sağlayacağı düşünülüyor. Şu an çok fazla tercih edilen Apple karşısında Google kendini oldukça kuvvetlendirecek gibi gözüküyor.

Google CEO’su Larry Page, bu anlaşmanın Google’ın işletim sistemi Android’i kullanan cep telefonları pazarını güçlendireceğini açıkladı.

Tabi sonuçlarını ilerleyen zamanlarda daha iyi göreceğiz diyebiliriz. Satın alma işleminin tamamlanmasının ardından bakalım google ne gibi yeniliklere imza atacak, Apple karşısında gerçekten de beklenildiği gibi bir kuvvet kazanabilecek mi?

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

1 Yorum Yapılmış!

    nuri

    Kas 17, 2011

    googlenin yer almadığı bir nokta kalmayacak sanırım bu gidişle…

    Cevapla

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim