Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

15

Kasım
2011

Telefonların Üretim Ülkelerine Dikkat!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Mobil, Teknoloji  |  Yorum: 2 

Bildiğiniz gibi büyük telefon üreticileri telefon fabrikalarını iş gücünün ucuz olması nedeniyle merkez ülkelerine değil de örneğin çin gibi farklı birkaç ülkeye kuruyor, bu fabrikalarda üretimi gerçekleştiriyorlar.

Girişte belirttiğimiz konu hakkında bir uyarıda bulunmak istiyoruz. Örneğin bir telefon alacağınız zaman farklı mağazalarda bakıyorsunuz ve fiyat farklılıkları olabiliyor. Bu fiyat farklılığını bazı telefonlarda yaratan bir sebep ise üretim yeri. Çünkü büyük telefon şirketleri, örneğin Nokia, pahalı model telefonları aynı anda farklı ülkelerdeki fabrikalarında birden üretime sunuyor. Dıştan hiç bir farklılığı olmasa da kutusunda küçücük bir yerde “Made in …” şeklinde üretimin yapıldığı ülke yazıyor. Tabi bu üretim yerinin farklılığının fiyatının dışında kalitesine de yansıdığı söyleniyor. (Söyleniyor dememin sebebi ise telefon almak biraz da şans işi çünkü bir telefon ne kadar pahalı, kaliteli olsa da alır almaz bile bozuklukları olabiliyor, bunu göz önünde bulundurmamak lazım.) Bu nedenle bazı telefonlarda dikkat etmemiz gereken bir özellik ise üretiminin yapıldığı ülke.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


yorumlar:

2 Yorum Yapılmış!

  Mersin Web Tasarım

  Oca 04, 2012

  Kesinlikle ülke bu konuda önemli… Tayvan üretimi cep telefonları Çin üretimi telefonlara göre biraz daha kaliteli olduğunu düşünüyorum. En azından kendi kullanımıma göre…

  Cevapla

  ADEM ŞAKRAK

  Haz 01, 2013

  TELEFONLARDA BİRDE ŞU ÖZELLİK OLSA ÖRNEYİN BİR GAZ DEDEKTÖRÜ GİBİ MİLYONLARCA İNSANLAR DOGAL GAZ KULLANIYOR VE GAZ SISINTISINDAN ÖLEN İNSAN LAR VAR EVİNDE HER İNSANIN EVİNDE GAZ DEDEKTÖRÜ YOK HER İNSANIN EVİN DE EN AZ 1 CEP TELEFONU VAR.ÖRNEK OLARAK GAZ SISINTISI OLDUGU AN TELEFON EKTANINDA KIRMIZI VE SESLİ ALAR VEREBİLİR.HEM İNSAN HAYATI İCİN HEM TELEFON SATIŞI İÇİN GÜZEL BİR BAŞLANGIC OLUR DİYR DÜŞÜNÜYORUM. ESKİŞEHİR.

  Cevapla

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim