6

Mart
2012

Online Alışveriş Nedir? Avantajları Nelerdir?

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: İnternet  |  Yorum: Yok  

İnternetin hayatımınızın her yerinde olması ile birlikte günümüzde karşımıza çok defa çıkan bir terim de online alışveriş. Öncelikle “Nedir bu ‘Online Alışveriş’?” bunu açıklayalım. Online alışveriş, kredi kartı, havale veya paypal gibi ödeme sistemleri ile ödeme gerçekleştirerek internet üzerinden yapılan her türlü alışveriştir.

Online alışverişin oldukça fazla avantajı var aslında. İlk ve belki de en önemli avantajı olarak “İndirimler”i gösterebiliriz. Birçok marka hem satışlarını arttırmak hem de internet sitelerinin kullanımlarını yükseltmek ve kullanıcıları açısından alışkanlık oluşturmaya çalışmak için internet siteleri üzerinden birçok indirim sunuyor. Örneğin mağazadan gidip almaya nazaran internetten sipariş verdiğinizde belli bir indirim ile daha ucuza alabiliyorsunuz. Kargo ücreti için de çok düşük ücretler alınabiliyor veya talep edilmeyebiliyor bile. Ayrıca internete özel çok indirimli ürünler de yer alabiliyor. Tabi ürün çeşitliliğini de unutmamak lazım. Mağazalarda bulamadığınız veya çok zor bulduğunuz ürünleri bile internette kolaylıkla bulabilirsiniz. Bir diğer önemli özelliği ise alacağınız şeylerin markalarını, modellerini, fiyatları, özelliklerini kolaylıkla, tek tık ile görebilme ve karşılaştırabilme imkanınız oluyor. E tabi alışverişte sağladığı rahatlığı ve kolaylığı da unutmamak lazım. Dışarı çıkmadan, ordan oraya gitmeden evden bilgisayarınızla rahat rahat alışverişinizi yapabilirsiniz.

Henüz herkes tarafından kullanılmaya başlanmasa da yine de online alışverişi tercih edenlerin sayısı oldukça fazla. Online alışverişi tercih etmeyenlerin büyük çoğunluğu satış yapan yerlerin güvenilirlikleri hakkında büyük şüpheye düşüyorlar, kredi kartlarının numaralarını vermek istemiyorlar veya dokunarak seçerek deneyerek almak istiyorlar. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Siz Online Alışverişi tercih ediyor musunuz?

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<
Weblopedi.net


yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

*

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim