Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

19

Mart
2012

IPAD 3 Çıktı! IPAD 3 İle Gelen Yeni Özellikler!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Apple, Bilgisayar, Mobil, Teknoloji  |  Yorum: 1 

Ipad3 geçtiğimiz hafta Amerika’da yapılan bir tanıtım toplantısıyla piyasaya çıktı. Ipad serisinin üçüncü nesil versiyonu olan bu teknoloji harikasını, Apple CEO’su Tim Cook basına tanıttı… Peki ipad3 ne gibi yenilikler getirdi?

Öncelikle ipad3’ün geliştirilmiş teknik özelliklerinin dikkat çektiğini söyleyelim. Grafikler ve ara yüzler üst düzeyde. İşlemcisi güçlendirilmiş, retine display teknolojisi getirilmiş. İşlemcisi ipad2 ye göre tam 4 kat daha hızlı. Ipad 2 de ppi değeri 132 olan ekranın ppi değeri 264 e yükseltilmiş. Ekran 2048-1536 piksel çözünürlükte. Ipad2 de ise çözünürlük 1024-768 pikseldi sadece.

Bununla da bitmiyor Ipad3’ün üstün özellikleri. Ipad2’de 3G ile sağlanan bağlantı, 4G teknolojisi ile sağlanıyor Ipad3’de. Güzel anlarınızı unutulmaz birer hatıra haline mi dönüştürmek istiyorsunuz? Bunun için Ipad3 yanınızda olsun yeter. Arkadaki 5 Megapiksel çözünürlüğündeki kamerası ile full hd kayıt yapabilme teknolojisine sahip yeni Ipad. Öndeki Vga kamera ile de ister fotoğraf çekin, ister video. Bluetooth teknolojisinde de bir gelişme söz konusu. 2.1 bağlantı teknolojisini destekleyen Ipad2 bluetoothu, Ipad3’de 4.0 teknolojisine yükseltilmiş durumda.

Ipad3’ün fiziki boyutlarında ise önceki nesillere göre aşırı farklılıklar bulunmuyor. Yeni Ipad biraz daha kalın ve uzun olmuş sadece. Kullanmaya başladıkça daha iyi tanıyacağınız yeni nesil Ipad’inizin elinizden düşmeyeceğini şimdiden söylemeliyim. Fiyat olarak önceki versiyonlarından bir farkı bulunmayan Ipad3 emrinize amade…

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

1 Yorum Yapılmış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim