Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

28

Mart
2012

Google Play Açıldı!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Android, Google, İnternet, Mobil, Teknoloji  |  Yorum: Yok  

Android market kapandı! Yaşasın Google Play! Evet, yanlış duymadınız. Android işletim sistemli cihazlara içerik sağlayan Android market artık Google Play olarak hizmet veriyor. Ürün çeşitliliğinde ve içerik zenginliğinde ise herhangi bir kısıtlama yok.

Google her geçen gün teknolojinin farklı alanlarına el atmaya devam ediyor. Son yıllarda “akıllı telefonların” işletim sistemi olarak ün yapan Android işletim sisteminin içerik sağlayıcı marketi bundan sonra Google play.

Dünya genelinde ücretli içeriklerin indirilmeye başlanması sonrasında Türkiye’de ne zaman devreye gireceği sorulup durmaktaydı sanal âlemde. Nihayet 22 Mart’ta Türkiye’deki Android kullanıcılarına da kapılarını açtı Google Play. Google Play, Android marketin haricinde bünyesinde google boks, Google Movies ve Google Music’i de barındırmakta. Genişlettiği içeriği ile Google Play, App Store ile derin bir rekabete gireceğe benziyor. Her ne kadar müşterileri farklı olsa da, piyasa hâkimiyeti açısından birbirlerini bir hayli zorlayacakları aşikâr.

Google Play’in en öz tanımını ise kendi sitelerinin tanıtımından verelim. Ne eksik ne fazla… “Google Play nerede olursanız olun Android cihazlarınızda veya Web’de uygulamalar ve oyunlar keşfetmenize, beğendiklerinizi satın alıp keyifle kullanmanıza yardımcı olur. Yüz binlerce uygulama ile Google Play’de herkes için bir uygulama vardır.”

Yeni marketiniz Google Play’de iyi vakit geçirmeniz dileğiyle…

Google Play’e ulaşabilmek için: https://play.google.com/

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim