Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

7

Mayıs
2012

Hotmail Hesabı Almak!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: İnternet, Microsoft  |  Yorum: 1 

Bu yazımızda msn hesabı (hotmail hesabı) nasıl alınır bunu anlatacağız. Windows Live Messenger, bir başka deyişle MSN diyebiliriz, yıllardır internet üzerinden chat, hatta görüntülü ve sesli konuşma imkanı veren bir program. Hotmail de şuan yüzlerce milyon kişi tarafından kullanılan bir mail servisi.

Aslında Windows Live Messenger için veya sadece e-posta işlerimiz için kullanabileceğimiz bir hotmail hesabına sahip olmak oldukça kolay, ve tabi ki ücretsiz. Tek yapmamız gereken kayıt için hotmail.com veya windowslive.com adreslerini kullanıp solda bulnan “Kaydolun” düğmesine tıklamak. Burada karşımıza kayıt için gerekli bir dizi boşluk çıkacak. Öncelikle Windows Live ID, yani oluşacak olan e-posta hesabımızın uzantısı için 3 farklı seçeneğimiz mevcut. Bunlar: @hotmail.com, @hotmail.com.tr, @windowslive.com. Bunlar dışındaki boşlukları da dikkatli bir şekilde doğruluğundan emin olarak doldurmalıyız. Eğer Windows Live’dan kendileri hakkında mail göndermelerini istemiyorsak eğer “Windows Live, Bing ve MSN’den promosyonlar ve anket davetleri içeren e-postalar gönderin.” yazan kısmın başındaki kutucuğu pasif hale getiriyoruz. Tüm bunları doldurup Microsoft hizmet sözleşmesini ve gizlilik bildirimini kabul ettiğimizi bildiren ve kaydımızı tamamlayan Kabul ediyorum düğmesine tıkladığımızda eğer istediğimiz Windows Live ID, başkası tarafından önceden alınmamışsa eğer işlemimiz başarıyla tamamlanacaktır.

Artık yeni hotmail adresinizi hem e-posta adresi olarak hem de Winfows Live Messenger’a bağlanmak için kullanabilirsiniz. Herkese iyi eğlenceler dilerim.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<

yorumlar:

1 Yorum Yapılmış!

    büşra öztürk

    Haz 04, 2012

    ben msn açamıyorum

    Cevapla

yorum yapmak ister misiniz?

*

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim