14

Mayıs
2012

Twitter’da Takipten Vazgeçenleri Görelim!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Twitter  |  Yorum: 3 

Twitter’da birçok kişi, kendisini takip edenlerden kimlerin takipten sonradan vaz geçtiğini merak ediyor. Tabi kimse de onca takip edeni aklında tutup vaz geçenleri öğrenemez. Aslında takipten vaz geçenleri gösterdiğini söyleyen bir çok site veya uygulama  olsa da güvenilirler midir değiller midir, hangileri güvenilirdir, hesabıma bir şey olur mu gibi sorular aklımıza gelmiyor değil. Ki bazı siteler bunun için sizden hesap kullanıcı adı ve şifrenizi sorarken.. Biz de önceden böyle düşünüyorken birçok yerde bahsi edilen bir siteyi denemeye karar verdik.

Sitemiz who.unfollowed.me . Öncelikle neden bu siteyi tercih ettiğimizi anlatalım. Bir kere kendi sayfasında şifre istemeyen bir site. Twitter üzerinde çalışan bir uygulama, Twitter üzerinden hesabınıza erişme izni istiyor ve Twitter şifre ve özel mesaj bilgilerini gizli tutuyor. Ayrıca sizin yerinize sizin izniniz olmadan Tweet atmayan bir uygulama. Bunun gibi avantajları var.

Şimdi kullanmaya başlayalım. Siteye girdiğimizde sayfanın yukarısında, aşağıda gördüğünüz şekilde Sign in with Twitter yazan yani Twitter işe giriş yapın olarak Türkçe’ye çevirebileceğimiz buton bulunmakta. Bu düğmeye bastığınızda sayfa Twitter’a yönlenecek. Eğer önceden Twitter’da hesabınıza giriş yaptı iseniz hesabınız için izin isteme talebi gelecek, orada zaten şifrenizi göremeyeceği yazıyor. Eğer Twitter’a önceden giriş yapmadıysanız öncelikle giriş yapmanızı isteyecek. İzin bir defa verdiğimiz zaman yeterli oluyor. Bundan sonra bu siteyi her kullanmanız için ilk başta söylediğimiz butonu kullanarak giriş yapmanız gerekiyor.

Girdiğimiz zaman resimde gördüğünüz gibi sağ bölümde bazı bilgilere erişebiliyoruz. Yani sadece takipten vazgeçenleri öğrenmek değil başka bilgiler de edinebiliyoruz. Dilerseniz şimdi her birini tek tek tanıyalım.

1. who unfollowed me

Evet, bu asıl bahsettiğimiz, kim beni takipten vazgeçti kısmı. Ancak burada tabiki ilk girer girmez önceden unfollow edenleri göremeyiz. ilk başta takipçilerimiz bir çeşit hafızaya kaydediliyor. İlerleyen zamanlarda buraya girdiğimizde önceden takipçimiz olarak kaydedilen ama artık takipçimiz olmayan kişiler belirtiliyor tek tek. Ayrıca takipten vaz geçenlerin sıralı olduğu listede bu kişilerden bizim takip ettiklerimizin yanında çarpı işareti bulunuyor ve hızlı bir şekilde dilersek onları takipten vaz geçebiliyoruz.

2. who’s not following me back

Bu butondan gireceğimiz bölümde 100 sayı limiti olmak üzere bizim takip ettiğimiz, fakat bizi takip etmeyen kişileri görebiliyoruz.

3. who I’m not following back

Bu kısımda ise yine 100 sayı limiti olmak üzere, bizi takip eden ama bizim takip etmediğimiz kişileri öğrenebiliyoruz.

4. unfollower history

Unfollower history kısmında, 7 günlük geçmiş içerisinde bizi takipten vazgeçenlerin listesini görebiliyoruz.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<

yorumlar:

3 Yorum Yapılmış!

  Ekmek Arası Eti Puf

  May 21, 2012

  Çok yararlı oldu teşekkürler

  Cevapla

  Deniz Doğan

  May 31, 2012

  Bu durum özellikle 2000. takip edilenden sonra daha önem kazanmaya başlıyor. Zira o zamana kadar Twitter takip edebileceğiniz kullanıcı sayısını limitlemiyor

  Cevapla

  Asi Deniz

  May 27, 2014

  yupbiii bu çok iyi olduuuu tşkler

  Cevapla

yorum yapmak ister misiniz?

*

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim