Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

20

Mayıs
2012

SkyDrive Online Depolama Servisi!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Bilgisayar, İnternet, Microsoft  |  Yorum: Yok  

Bu yazımızda sizlere Microsoft’un sahip olduğu, bir online depolama servisi olan SkyDrive hizmetini tanıtacağız.

SkyDrive Nedir?

SkyDrive, daha önceki yazılarımızda tanıtmış olduğumuz Google Drive, Dropbox benzeri online depolama hizmeti veren bir hizmettir. SkyDrive hizmetini Microsoft sağlamaktadır.

SkyDrive’a Kayıt, Nasıl Kullanabilirim?

SkyDrive’ı kullanmak için ayrı bir üyeliğe ihtiyacımız yok. Microsoft’un bir hizmeti olmasından dolayı bir Windows Live ID’niz olması yeterli. Yani örneğin @hotmail.com, @windowslive.com gibi bir hesabınız var ise skydrive.live.com adresine giriş yaparak başlayabilirsiniz.

SkyDrive Hakkında

SkyDrive arkasında Windows olan güzel bir depolama sistemi. Windows, eskiden sunduğu 25 GB’lık ücretsiz alanı yakın zamanda aldığı bir karar ile 7 GB’a düşürdü. Bunu yaparken, kullanıcılarının çok büyük bir yüzdesinin dosyalarının boyutunun 7 GB altı olduğunu ve bu alanın ideal olduğunu belirtti. Yine de bu sistemin eski kullanıcıları için, 7 GB’a düşen alanlarını tekrar ücretsiz olarak 25 GB’a yükseltme hakkı veriyor. Örneğin biz karşımıza çıkan linki kullanarak 25 GB’a yükseltme işlemimizi gerçekleştirdik. Sahip olduğunuz 7 veya 25 GB’lık alan bana yetmez derseniz eğer birkaç ücretli seçenek de uygun fiyatlarla mevcut. Alanınızın üstüne ek 20 GB alan için yıllık 19,00TL ödemeniz yeterli. Bu fiyat aslında diğer servislerle alan büyüklüğü olarak karşılaştırıldığında oldukça uygun duruyor. Ayrıca 50 GB için 46,00TL, 100 GB için ise 93,00TL ödemeniz yeterli.

SkyDrive’ın paneli alışık olduğumuz hotmail paneli. Görünüş olarak yabancılık çekmeyeceğiniz, kullanımı kolay bir panele sahip. Ayrıca klasörler oluşturup dosya yüklemek de oldukça kolay. Sürükle bırak yöntemi ile dosyalarınızı yükleyebiliyorsunuz.

SkyDrive’a bilgisayar dışından da ulaşabilmeniz için iOS işletim sistemli olan iPhone, iPad gibi cihazlar ve Windows Phone için uygulaması da bulunuyor.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim