24

Temmuz
2012

info@siteadı.com Şeklinde Bir MSN Nasıl Alırız?

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Bilgisayar, İnternet  |  Yorum: 3 

Zaman zaman çevrenizdeki arkadaşlarınızın veya bazı site sahiplerinin @hotmail.com, @windowslive.com şeklinde değil, sitelerine ait bir mail adresi ile MSN kullandıklarını görmüş olabilirsiniz. Peki biz de sitemize ait bir info@siteadı.com şeklindeki bir mail adresi ile nasıl msn kullanabiliriz, MSN’den nasıl görüşme gerçekleştirebiliriz?

Sahip olduğumuz @hotmail.com, @hotmail.com.tr, @windowslive.com benzeri mail adresleri, aynı zamanda bizim Windows Live ID’miz olarak geçiyor. Yani MSN kullanabilmemiz için bir Windows Live ID’miz olması gerekiyor.

Öncelikle eğer bir e-posta adresimiz yoksa, domainimizi eşleştirdiğimiz hosting hesabımızdan bir aktif mail adresi açıyoruz. Örneğin info@siteadı.com şeklinde bir mail adresimiz olsun. Şimdi http://www.hotmail.com adresini açıyoruz. Açılan sayfada solda yer alan Kaydolun butonu ile kayıt sayfasına giriyoruz.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi normalde mail adresimizi belirlediğimiz kısmın altındaki “Veya zaten sahip olduğunuz bir e-posta adresini kullanın” linkine basacağız. Bu linke bastığımızda @’den sonrasının seçimi kalkacak tek bir kutucuk gelecektir. O tek kutucuğa önceden aldığıımız aktif info@siteadı.com şeklindeki mail adresini tam şekilde yazıyoruz. Daha sonra tüm boşlukları doldurup en altta yer alan “Kabul ediyorum” butonu ile kaydımızı tamamlıyoruz.

Son adım olarak yazdığımız mail adresinin doğrulanması için doğrulama e-postası gönderilecek. Bu e-posta ile doğrulamayı tamamlıyoruz. Artık bilgisayarımızda yer alan Windows Live Messenger’da bu e-posta adresinizi kullanabilirsiniz.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<
Weblopedi.net


yorumlar:

3 Yorum Yapılmış!

  newmurla

  Mar 12, 2013

  Başarılı bir site elinize sağlık..

  Cevapla

  hasan

  Mar 17, 2013

  teşekkürler faydalı site

  Cevapla

  Gaziyazılım

  Mar 27, 2014

  Teşekkürler yanlız mesela e-psta alan boyutum 500 mb ise outlooktadamı 500mb oluyor?

  Cevapla

yorum yapmak ister misiniz?

*

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim