27

Temmuz
2012

Oyunların Günümüzdeki Yeri

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Bilgisayar, İnternet  |  Yorum: 1 

flash-oyunOyunlar, bilgisayarda ve internette zaman geçirmemiz, eğlenmemiz için ilk tercihlerimiz arasında. Bilgisayarımıza yükleyerek oynadığımız birbirinden farklı oyunların yanı sıra ayrıca internetteki binlerce oyun sitesi yardımı ile daha küçük çaplı oyunlarla da eğlenceyi yakalayabiliyoruz.

Oyun yapımcıları; bizleri birçok çeşit oyun ile buluşturuyor. Araba oyunları, pak etme oyunları, savaş oyunları, dövüş oyunları, macera oyunları, futbol oyunları, barbie oyunları, bebek giydirme oyunları, çocuk oyunları, zeka oyunları, boyama oyunları, oda oyunları, 3D oyunlar, çocuk oyunları ve yetişkin oyunları bunlardan sadece bazıları.

İnternetteki oyun sitelerinin yanı sıra; Facebook da oyunları bizlerle buluşturuyor. Facebook’ta başta Zynga olmak üzere birçok oyun yapımcısının Facebook kullanıcılarına sunduğu çeşitli oyunlar var. Bu oyunlar başkaları ile etkileşimli şekilde daha zevkli deneyimler yaşamamızı da sağlıyor. Ayrıca okey, tavla, king, batak, poker gibi oyunları sunan sitelerde bu oyunları aynı anda online olarak başkalarına karşı da internet üzerinden oyunlar oynayabiliyorsunuz.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<
Weblopedi.net


yorumlar:

1 Yorum Yapılmış!

yorum yapmak ister misiniz?

*

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim