Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

31

Temmuz
2012

Aramalarınızı Sizin Yerinize Takip Etsin: Google Alerts

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Google, İnternet, Webmaster  |  Yorum: 1 

Google, bizler için birbirinden farklı hizmetler sunarken biz de bu hizmetlerini fırsat buldukça tanıtmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda Google’ın diğer bazı hizmetlerine göre daha gerilerde kalmış bir servisinden bahsedeceğiz: Google Alerts.

Google, bir arama motoru olarak genelin vazgeçilmezidir. Hepimiz öyle veya böyle Google’da çeşitli aramalar yapar, belli kelimeleri bazen sık sık takip ederiz. Örneğin eğer web sitesi sahibi isek hakkındaki son güncellemeleri, bir futbol takımı hakkındaki haberleri, bir ünlünün yaşamına dair yazılanları, yayınlananları takip edebilmekteyiz. İşte Google, Alerts ismini verdiği bu servis yardımı ile bu takibimizi bizim yerimize yapıyor. Google Alerts linkinden ulaşabileceğiniz serviste “Arama sorgusu:” yanındaki kutucuğa, takip etmek istediğimiz web sitesi, ünlü, bir marka, bir spor takımı her ne ise onu yazıyor, diğer ayarlamaları da yaptıktan sonra “ALERT OLUŞTUR” butonuna basıyoruz. Bundan sonra yazdığınız arama sorgusu hakkındaki son güncellemeleri, son gelişmeleri mail adresinizde bulabilirsiniz. Oluşturduğumuz bir veya birden fazla Alert’imizi hesabımız üzerinden takip edebiliyoruz. Dilediğimizi silebiliyor, dilediğimizi düzenleyip değiştirebiliyoruz.

Her ne kadar Google’ın bazı servislerini hiç tanımasak, adını bile belki de duymamış olsak da aslında günlük hayatta işimize oldukça yarayabilecek hizmetlerden faydalanabilmemiz mümkün. O zaman weblopedi.net’ten herkese iyi takipler diyelim :)

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

1 Yorum Yapılmış!

    Hayalcin // Mesut ZEYTİN

    Ağu 05, 2012

    hocam bu alerts hizmeti çok yavaş ben kullanıyorumda bir paylaşım 3-4 gün sonra gelebiliyor :(

    Cevapla

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim