Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

1

Ağustos
2012

Google Haberler İle Son Gelişmelerden Haberiniz Olsun!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Google  |  Yorum: 2 

Google’ın en çok hoşuma giden bir diğer servisi de: Google Haberler! Adından da anlaşılabileceği üzere bir Haber merkezi diyebileceğimiz Google Haberler, internetteki haber sunan onlarca farklı web sitesiden haberleri derliyor. Google’ın bu servisine eklediği birçok özellik sayesinde hoş bir deneyim yaşatan Haberler servisinin neymiş bu özellikler diyenler için ayrıntılarına göz gezdirelim.

Aynı konu üzerine yazılan haberleri ortak başlık altında yer vererek hem okumayı kolaylaştırıyor. Hem de bir habere birkaç farklı yorumla, farklı açılardan, farklı dillerden bakmayı sağlıyor. Başta da dediğimiz gibi onlarca farklı haber sitesinden toplanan haberler ile haber çeşitliliği de oldukça fazla. Google, direk bize Türkiye sürümü şeklinde tamamen Türkçe ve Türkiye’den haberleri sunsa da canınız sıkılır, başka ülkelere de göz gezdireyim diyebilirsiniz. O zaman birkaç tıklama ile hemen Türkiye seçeneğini Amerika, İngiltere gibi herhangi bir ülke yapıp bu ülkelere ait yerli haberlere anında ulaşabilirsiniz.

Google bize ayrıca haberleri ilgi alanımıza göre seçme özgürlüğünü de tanıyor. Seçmek derken elemek de denebilir. Yani karşınıza çıkan haberleri Kategorilerine göre eleyebiliyorsunuz. Örneğin Bilim ve Teknoloji kategorili haberleri daha fazla görmek istediğinizi fakat ekonomi haberi görmek istemediğinizi ayarlayarak Google’ın buna göre size haber sunmasnı isteyebiliyorsunuz. Aynı eleme şekli haber sitelerine göre de var. Haber sitelerinin oranlarını da arttırıp azaltmanız mümkün.

Tabiki tek bir kategoriye ait haberleri de ayrı bir şekilde okuyabiliyorsunuz ayrıca en popüler olarak belirtilen haberleri de görebiliyorsunuz. Kısacası Google Haberler linkinden ulaşabileceğiniz bu servis, haber severler için gayet güzel bir seçenek ve deneyim. Böylelikle bir site ve sadece bu sitenin haberleri ile sınırlı kalmadan tüm dünyadan sınırsız habere çok hızlı ve kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

2 Yorum Yapılmış!

  zafer

  Ağu 01, 2012

  yahu bu google her alanda çok iyi işler yapıyor,haberleri google’dan anında takip etmek güzel bir deneyim…

  Cevapla

  ahmet başak

  Kas 04, 2012

  google bu kadar çok seçeneği vermiş üstelik hızlı bir şekilde ulaşabiliyorum

  Cevapla

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim