Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

15

Ağustos
2012

iPhone Ve iPad’de Kullanılması Gereken 5 Özellik!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Apple, Mobil, Teknoloji  |  Yorum: Yok  

Dev marka Apple, şimdiye kadar 250 milyona yakın IOs cihaz sattığını belirtiyor. Bu kadar geniş ve yaygın kullanılmasına rağmen, iPhone, ipad ve IOS cihaz kullanıcıları, kendilerine sağlanan güvenlik işlevlerinin birçoğundan haberleri yok. Apple’ın IOS cihaz sahiplerine sağladığı, kolaylıkla ayarlanabilen, ancak pek kullanılmayan temel güvenlik ayarlarından 5 tanesini kısaca anlatmak gerekiyor.

Cihazınıza bir güvenlik kodu atayın. Her açılışta bir kod girmek zor gelse de, örneğin cihazınız çalındığında çok işe yarayabilir. Bu ayarı, Ayarlar kısmında Güvenlik kodu sekmesinde yapabilirsiniz.

Cihazınızdaki verilerin herhangi birisi tarafından açılmaya çalışırken 10 defa üst üste hatalı şifre girmesi halinde, verileri sil işlevinden yararlanabilirsiniz. Eğer şifreyi hatırlayamam ya da çocuğunuz var ve telefonla çok sık oynuyorsa, böyle bir durumla karşılaşmamak için bu işlevi kullanmayabilirsiniz.

iPhone’umu veya iPad’imi bul işlevi, IOS cihazınızı kaybetme durumunda oldukça fazla işinize yarayacaktır. Bu uygulamayı indirip kurabilirsiniz ve iCloud’dan uygulamaya ulaşabilirsiniz. Şayet IOS 4 kullanıcısıysanız MobilMe’yi kullanmanız gerekli. Bu işlemleri yerine getirdikten sonra, uygulamaların siteleri yardımıyla, cihazınız kaybolduğunda ya da çalındığında, cihazınıza bir mesaj yollamak, bulunduğu konumu Google Maps vasıtasıyla belirlemek, uzaktan kontrollü şifre korumasını açmak ve içeriğindeki verilerinizi silmek artık çok kolay olacaktır.

iTunes’un içeriğindeki yedekleri şifrele seçeneği ile cihazınızdaki yedek dosyaların şifrelenmesi ve korunması sağlanabilmektedir. Dolayısıyla, yedek dosyalarınıza ulaşan her hangi bir kişinin, dosyaları açıp bütün verilerinizi elde etmesinin önüne geçilmesi sağlanıyor. Öncelikle, IOS cihazlarınızın güvenliğini sağlamak adına IOS’un en son sürümünün kullanılması gerekiyor. En son sürüm güncellemeleri yüklemek için iTunes’e bağlanmalı ve güncelleme işlemlerini yapmalısınız. En son çıkan IOS sürümleri, iTunes’a bağlanmaya gerek bırakmadan, Wi-Fi bağlantısı ile güncellemeleri yükleyebiliyor.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim