Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

16

Ağustos
2012

Android Cihazlar İçin En İyi 8 Web Tarayıcısı

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Android, Google, Mobil, Teknoloji  |  Yorum: Yok  

Android telefon ya da tablette, içinde bulunan web tarayıcısını kullanmak mecburiyeti bulunmuyor. Başkaca bir alternatif arayışında bulunmayanlar ya da bilmeyenler için, farklı tarayıcılar da mevcut.

Android cihazınıza, yeni bir web tarayıcısı kaydettiğinizde varsayılan olarak atayabilir, web bağlantılarını yeni tarayıcı ile açabilirsiniz. Tekrar geri dönüş yapılmak istendiğinde, ayarlardaki uygulamalar sayfasından düzenleyebilirsiniz.

Android’deki stok tarayıcı, özellikleri bakımından kısıtlı da olsa, sayfaları hızlıca açabiliyor. Çerezleri kontrol edebiliyor ve sitelerin yüklediği verileri silebiliyorsunuz. Çevrimiçi okumak istenen sayfaların kaydedilmesi de mümkün. Yaklaşık sayfa yükleme zamanı 8,25 sn kadardır.

Yanlızca Ice Cream Sandwich ve daha üstünde çalışan Chrome Beta, masaüstü ve sekmeleri başarıyla yönetmektedir. Açık olan sekmeleri, parola ve farklı verileri, masaüstü chrome ile mobil chrome beta arasında rahatlıkla eşitlemek mümkün. Yaklaşık sayfa yükleme zamanı 6,98 sn kadardır.

Mobil web tarayıcısından beklenen pek çok özellikleri ile Dolphin Browser HD, sitelere masaüstü PC, iPhone ya da iPad gibi girmeyi, flash’ı açıp kapamayı, çoklu dokunmatik yaklaşmayı ve sesli giriş yapabilmeyi sağlıyor. Mevcut eklentileri sayesinde de daha fazla işlev sağlıyor. Yaklaşık sayfa yükleme zamanı 8,36 sn kadardır.

Firefox’un en yeni sürümü, hızlı bir gezinme, kaliteli sekme yönetimi ve çok yaralı eklentiler sunuyor. Yaklaşık sayfa yükleme zamanı 10,72 sn kadardır.

Mobil web tarayıcısı konusunda tecrübe sahibi olan Opera Mobile, pratik ve kolay bir giriş sayfasına sahip. Opera, arayüzü saklama, turbo hızlandırma ve mobil dostu olmayan siteleri tek sütunda gösterme gibi özellikleri var. Yaklaşık sayfa yükleme zamanı 8,13 sn kadar.

Ninesky web tarayıcısı, gece modu, siteleri düz metin ve görsel yapan otomatik optimize özelliği ve arayüzü ile dikkat çekiyor. Kullanılmadığında sekmeleri de gizliyor. Yaklaşık sayfa yükleme zamanı 7,85 sn kadardır.

Skyfire web tarayıcısı, farklı işlevleriyle mesela, sağladığı facebook butonu sayesinde, sitelerde paylaş butonunu aramak zorunda değilsiniz. Yaklaşık sayfa yükleme zamanı 7,60 sn kadar.

Boat Browser tarayıcısı, arayüzü ve ayar sayfaları oldukça kullanışlı olan bir web tarayıcısı. Ekran görüntüsü almak, gizli gezinti yapmak, sesli giriş yapmak ve gece modu gibi pek çok işleve sahiptir. Yaklaşık sayfa yükleme zamanı 8,54 sn kadardır.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim