Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

20

Ağustos
2012

Hotmail.com Yerine Outlook.com

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: İnternet, Microsoft  |  Yorum: Yok  

Dünyanın en büyük yazılım şirketi Microsoft, yıllardır kullandığı Hotmail.com e-posta servisini Outlook.com şeklinde değiştirme kararı aldı. Bu değiştirme kararı, sadece isim üzerinde yapılan bir değişiklik değil, çok farklı ve baştan aşağı değişen bir e-posta hizmeti sağlayacak.

Outlook.com, Hotmail.com’un tekrardan düzenlenmiş ya da tasarım değişikliği olmadığı gibi, başlı başına yeni bir e-posta servisi olarak geliştirildi. Başlangıçta Outlook.com, Hotmail.com’dan ayrı olarak çalışarak, Hotmail.com ile yaşanmış olan ve üzerine yapışan kötü imajı kaldırmayı da amaçlıyor. Hotmail.com uzantılı e-postaya sahip olan kullanıcılar, Outlook.com’a otomatik olarak aktarılabilecek. Outlook.com, çok daha sade ve şık bir arayüze sahip. Hotmail kullanıcılarının en büyük sıkıntılarından biri olan reklam uygulamaları, yeni e-posta servisi Outlook.com’da daha uygun şekilde karşımıza çıkıyor. Microsoft, reklamların bulunduğu alanda değişikliklere gitmiş ve sağda bulunan alanda, Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlara direkt olarak erişim imkânı sağlamış. Outlook.com e-posta servisinin sağladığı diğer bir işlevi ise, tümleşik Skype desteği sağlıyor olması. Henüz daha hazır olmasa da bu özellik, Outlook.com’a kısa süre içinde eklenmiş olacak.

Yazılım devi Microsoft’un, Outlook.com e-posta hizmetinden hemen yararlanmak da mümkün. İsteyen Outlook.com uzantılı yeni bir hesap oluşturabilir, isteyen de mevcut olan kullandığı Hotmail.com hesabını yeni e-posta hizmetine geçirebilir. Outlook.com’un mail kapasitesi sınırsız olarak belirlenmiş, ancak Microsoft bu sınırsız alanı spam e-posta için kullanmak isteyenlere karşı, bir tedbir alacağı da kesin. İlk defa Microsoft hesabı alanlar için, SkyDrive’da 7 GB’lık bir depolama alanı da ücretsiz olarak sunuluyor.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim