Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

18

Eylül
2012

WordPress Kategori ID Nasıl Öğrenilir?

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Blog Sahiplerine Özel, Webmaster, Wordpress  |  Yorum: Yok  

WordPress’te birçok kategori açıp silebiliyoruz. Bu sistemi kullanan siteniz varsa bilebilirsiniz; özel olarak kodlanan bazı temalarda gerekli işlevler için, kategorilerin ID’sine ihtiyaç duyabiliriz. İşte eğer sizin de yer alan kategorilerinizin ID’sini öğrenmeye ihtiyacınız varsa, çok basit bir şekilde bunu nasıl öğrenebiliriz, işte sizler için anlattık!

Öncelikli olarak WordPress sitemizde Wp-admin paneline giriyoruz. Sol kısımda “Yazılar” ana başlığı altında yer alan “Kategoriler” alt başlığına giriyoruz. Burada tüm kategoriler önümüzde olacak.

Burada tek yapmamız gereken ID’sini öğrenmek istediğimiz kategorinin başlığı üzerine mouse ile gelmek. Mouse’un işaretçisi ile geldiğimiz kategorinin ID’si için aşağıda beliren linke bakacağız. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi webmaster kategorimizin üzerine geldiğimizde aşağıda bir link beliriyor. Bu linkte “ID=” yapısının ardından gelen sayıya bakacağız. Bizim webmaster kategorimizin ID’si 3’müş örneğin.

Her kategori için basit bir şekilde bunu uygulayabilirsiniz. Ekleme zamanınıza, şeklinize, sıranıza göre kategorilerinizin ID’lerinin karışık olması, yani sıralı olmaması tabiki doğal. Tek tek gerekli olan her birine bakmanız önemli.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

*

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim