Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

29

Eylül
2012

iPhone 5 Rekorlarla Başladı!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Apple, Mobil, Teknoloji  |  Yorum: Yok  

Apple’ın iPhone 5’i resmi olarak tanıtmasının ve satışına başlanmasının ardından kısa bir süre geçti. Bu kısa sürede de iPhone 5 rekorlarla giriş yaptı.

iPhone 5 daha resmin olarak tanıtılmadan bile resimleri, bazı bilgileri internet ortamına sızmış, milyonlarca kişide büyük heyecan uyandırmıştı. 12 Eylül’de resmi olarak tanıtımı yapılan iPhone 5’in ön siparişlerle birlikte ilk 24 saat içerisinde 2 milyon satışa ulaştığı ve kendi rekorunu da bir kez daha kırmış olduğu belirtiliyor. İlk 3 günde yapılan satış miktarı ise 5 milyon olarak kayda geçmiş.

ABD’de birçok mağazada satışına başlanmış olan iPhone 5 inanılmaz bir ilgiyle devam ediyor. Tabi bu ilgide oradaki fiyatının oldukça uygun olmasının da etkisinin olduğunu söylemeden geçmeyelim. Dün itibari ile de 22 ülkede daha bu akıllı telefonun satışına başlandı. (Bu ülkeler arasında Türkiye yok.) Apple’ın satış yerlerinin listesinde oldukça gerilerde bıraktığı Türkiye’de mağazalarda iPhone 5’i görmemiz ise biraz gecikecek.

iPhone 5 dalgası ile birlikte gelen birbirinden farklı aksesuarların yanında 24 ayar iPhone 5’ler de gündemde. Dışı 24 ayar saf altınla kaplanan bu iPhone 5’ler; kendini daha özel göstermek isteyen zenginler için tasarlanmış. Ayrıca kırmızı, sarı altın seçenekleri de var. Tabi bu özel altın kaplamaların telefon bozulduğunda, modası geçtiğinde ne yapılacağı da bir şüphe konusu.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim