10

Ekim
2012

Firefox’ta Giriş Sayfasını Belirleme veya Değiştirme

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Bilgisayar, İnternet, Programlar  |  Yorum: Yok  

Mozilla Firefox internet tarayıcısının Ana Sayfası’nı yani tarayıcınızı açtığınızda ilk karşınıza çıkan giriş sayfasını nasıl değiştirebiliriz, giriş sayfası olarak istediğimiz bir siteyi, bir sayfayı nasıl belirleyebiliriz bunu göreceğiz.

Firefox’un Google ile olan işbirliği nedeniyle genellikle tarayıcınızın varsayılan giriş sayfası, Google’ın özelleştirilmiş Firefox sayfasıdır. Peki başka bir sitenin (Örneğin Weblopedi.net’in Facebook’un veya herhangi başka bir sayfanın) giriş sayfamız olmasını nasıl sağlayabiliriz?

Bunun için ilk olarak yapmamız gereken Firefox internet tarayıcımızı açtığımızda sol üst köşede yer alan (Aşağıdaki resimlerde de bunları görebilirsiniz) Firefox sekmesine tıklıyor, buradan Seçenekler kısmına giriyoruz.

Seçenekler kısmında açılan ekranda yukarıdaki “Genel” sekmesinde olduğumuzdan emin olalım. Burada üst kısımda yer alan “Giriş sayfası:” kısmının yanında yer alan kutucuğa giriş sayfası olarak belirlemek istediğimiz site linkini yazıyor, daha sonra aşağıdaki “Tamam” butonu ile ayarımızı kaydediyoruz. Bundan sonra tarayıcınızı her açtığınızda bu belirlediğiniz site karşınıza çıkacaktır.

Bir de son olarak, eğer ben Firefox’u açtığımda hiçbir site çıkmasın. Nereye girmek istersem oralara hızlıca gireyim derseniz eğer yine aynı yerde “Firefox açıldığında:” kısmının yanındaki çubuğu “Boş bir sayfa göster” olarak belirleyebiliriz.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<
Weblopedi.net


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

*

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim