Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

11

Ekim
2012

Internet Explorer’da Giriş Sayfasını Belirleme veya Değiştirme

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Bilgisayar, İnternet, Programlar  |  Yorum: Yok  

Eğer bir Internet Explorer kullanıcısı iseniz, bu yazımızda sizlere tarayıcınızın Ana Sayfası‘nı bir başka deyişle Giriş Sayfası‘nı nasıl belirleyebiliriz, var olan giriş sayfamızı nasıl değiştirebiliriz bundan bahsedeceğiz. Size bazı resimlerle kullanmış olduğumuz son sürüm olan Internet Explorer 9 üzerinden anlatım yapacağız fakat eğer eski bir sürümünü (ki eski sürüm kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum) kullanıyorsanız veya yeni sürümleri de kullanacak olsanız aşağı yukarı benzer adımları izleyeceksiniz.

Internet Explorer’da giriş sayfasını belirlemek için öncelikle İnternet Seçenekleri kısmına girmemiz gerekiyor. Bu bölüme girmek için birkaç farklı yolu kullanabilirsiniz. Aşağıda resimli olarak da gösterildikleri gibi dilerseniz sağ üst tarafta yer alan “dişli çark” simgesine tıklayıp buradan İnternet Seçenekleri bölümüne girebilirsiniz. Veya dilerseniz tarayıcınızda iken klavyenizden “Alt” tuşunu kullanarak açacağınız menüden “Araçlar => İnternet Seçenekleri” yolunu da izleyerek giriş yapabilirsiniz.

Karşınıza çıkacak olan İnternet Seçenekleri ekranında; yukarıda yer alan sekmelerden “Genel” kısmında olduğunuzdan emin olun. Burada en üstte yer alan “Giriş Sayfası” bölümündeki kutucuğa hangi internet sitesini veya herhangi bir sayfasını belirlemek istiyorsanız onun linkini yazıyor veya yapıştırıyoruz. Daha sonra aşağıdaki Tamam butonunu kullanarak yaptığımız değişikliği kaydediyoruz. Bundan sonra Internet Explorer tarayıcımızı her açtığımızda bu belirlediğimiz sayfa karşımıza gelecektir.

Eğer ki Internet Explorer’ı açtığım zaman karşıma bir site değil de direk boş bir ekran gelsin, ben istediğim sitelere hızlıca gireyim derseniz yer alan “Boş Kullan” butonuna basmanız ve kaydetmeniz yeterlidir. Bu butonu kullandığınızda adres satırında about:blank şeklindeki yazı belirecektir.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

*

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim