Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

12

Ekim
2012

Firefox 16 Çıktı!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Bilgisayar, İnternet, Programlar  |  Yorum: Yok  

Dünya’nın en popüler taraycılarından biri de Mozilla Firefox. İnternette kaliteyi arttırmak adına tasarlanan ve Internet Explorer’ın tek başına sürdüğü hakimiyetine son veren tarayıcı yıllar içerisinde kendisini çok daha geliştirerek ne kadar kaliteli bir yapıya sahip olduğunu da gösterdi. Yakın zamanda da Firefox‘un 16.0.1 sürümü çıktı. Eğer hala tarayıcınızı güncelleştirmediyseniz hemen güncelleştirmenizi tavsiye ederim.

Firefox 16’nın çıkışı biraz olaylı oldu aslında. 16.0.0 sürümünün çıkışından çok kısa bir zaman sonra internetten kaldırılan bu sürümün kaldırılışının arkasında bu versiyonda bazı açıkların olduğunun tespiti vardı. Firefox’un bu hızlı fark edişi büyük sonuçlar doğurmadı. Farkedilen tüm açıkların kapatılması ve bazı geliştirmelerin yapılması ile bilikte çıkışı yapılan Firefox 16.0.1 sürümü şu anda kullanımınız için hazır durumda!

Firefox’un var olan son sürümünü indirmek için ziyaret edebileceğiniz sayfa: http://www.mozilla.org/tr/firefox/fx/ . Buradan gayet hızlı bir şekilde en son versiyonunu bilgisayarınıza indirerek kuruluma başlayabilirsiniz. (16.0.1 versiyonunun yaklaşık boyutu 17.2 MB.) Ayrıca bunun yerine eğer zaten bir Firefox kullanıcısı iseniz sol üstte yer alan “Firefox” butonundan “Yardım” ve “Firefox Hakkında” kısmına girebilirsiniz. Burada çıkan ekranda anında Firefox’unuzun güncelliği kontrol edilecek ve eğer eski bir sürümü kullanıyorsanız indirip uygulamaya başlayacaktır.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

*

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim