Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

5

Kasım
2012

Windows’lara Yeni Türk Lirası (TL) Simgesi

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Bilgisayar, Microsoft, Teknoloji  |  Yorum: Yok  

Merkez Bankası’nın Türk Lirası için TL yazımının yerine çıkardığı özel TL simgesi, çıkışının ardından windows ile yapılan ortak çalışma ile birlikte artık bilgisayarlarda kullanılabilir durumda. Yeni Windows ile birlikte yüklü gelecek olan TL simgesini eski sürümlerde kullanabilmeniz için bilgisayarınıza güncelleştirmeyi yüklemeniz gerekiyor.

TL simgesini kullanabilmek için http://support.microsoft.com/kb/2739286 linkinden yeni para birimi simgesini Türk Lirası için destekleyen güncelleştirmeyi indirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken bu linkte hangi işletim sisteminin hangi versiyonunu kullandığınızı seçmek ve yanındaki Güncelleştirme Paketini Şimdi Karşıdan Yükle linkine tıklamak. Bir sonraki sayfada da dili Türkçe olarak belirliyerek DEVAM butonuna basmalıyız. Fakat indirmeden önce orijinal windows doğrulamasını yapmanızı istiyor. Doğrulamayı başarılı şekilde yapıp güncelleştirmeyi indirdiğiniz ve kurduğunuz taktirde artık yeni TL simgesini bilgisayarınızda kullanabileceksiniz. Tuş takımı olarak klavyenizden Alt Gr + T şeklinde yani Alt Gr ve T tuşlarına birlikte basarak simgesi kullanabiliyorsunuz.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim