Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

4

Kasım
2012

Apple’ın Logosu Tartışılıyor!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Apple, Mobil, Teknoloji  |  Yorum: 1 

Apple’ın, Newton’un elmasından esinlendiği düşünülen simgesi “ısırılmış elma”, Rusya’da tartışmalara yol açtı. Rusya’da bulunan kimi Ortodoks Hristiyanları, bunu Hristiyanlığa karşı bir simge olarak düşünüyor.

Rusya’daki bir grup Hristiyan ile başlayan bu tepki Rusya’da büyük bir alana yayılmış durumda. Onlara göre Apple’ın logosunda bulunan “ısırılmış elma” simgesi Adem ile Havva zamanındaki yasaklı meyveyi temsil ediyor. Çıkan haberlerde belirtilenlere göre Rusya devlet başkanı Vladimir Putin de bu tepkiye destek verecek gibi ve Apple’ın bu logosu Rusya’da “dini değerlere hakaret” sebebi ile karşı karşıya kalabilir.

Bu tepkiyi gösteren kişiler satın aldıkları Apple ürünleri üzerindeki ısırılmış elma simgelerini sökerek yerine haç işaretleri koyuyorlarmış. Ben de bu durumu sorularla yorumlamak istiyorum. Böyle bir iddia ve düşünce neden o kadar yıl sonra çıktı? Hep aynı kalan simgeye tepkilerin yeni oluşmasının başka bir sebebi var mı? Eğer gerçekten böyle bir tepkileri varsa neden Apple ürünlerini hala almaya devam ediyorlar? Tabi sorular var ortada, fakat zamanla bu tepki daha da büyüyecek mi, ne gibi sonuçlar doğuracak hep birlikte göreceğiz.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

1 Yorum Yapılmış!

    Mert Can Tekin

    Kas 05, 2012

    Bence sadece basit bir logo. Böyle durumu çarpıtmaya gerek yok ki. Dediğiniz gibi eğer böyle düşünceleri varsa neden Apple ürünlerini almaya devam ediyorlar ki?

    Cevapla

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim