Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

4

Kasım
2012

Windows 8 İle Tanışalım

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Bilgisayar, Microsoft, Teknoloji  |  Yorum: Yok  

Microsoft firmasının en son işletim sistemi olan ve birden fazla cihaz pazarına hitap eden Windows 8’in getirdikleri nelerdir? Hiç şüphesiz Windows 8’in en büyük yeniliklerinden biri Metro ara yüzü ve bir den fazla cihaza hitap etmesidir.

Windows 8 ile tüm güncellemelere tek bir bakışta ulaşabileceksiniz. Bu güncellemeler sistem güncellemeleri değil. Metro ara yüzü ile gelen aktif kullanıcı ara yüzü üzerine yerleştirdiğiniz tüm servislerinizin vermiş olduğu güncellemeleri hızlı ve kolayca takip edebileceksiniz. Windows 8’ de en küçük şeyler bile sizinle ilgilidir. Örneğin bilgisayarınız kilitliyken beliren ekrana istediğiniz herhangi bir resimden oluşabilir. Tabi bunlar yapabileceklerinizden sadece birisi.

Windows 8’de iş ve eğlence bir arada. Kullandığınız tablet ya da dizüstü bilgisayarınızı eğlenmek, çalışmak ve yahut her ikisini bir arada yapmak için kullanabilirsiniz. Haritada bir yeri incelerken aynı anda arkadaşınızla sohbet edebilir ve ya çalışırken aynı anda oyun oynayabilirsiniz.

Windows 8’de uygulama marketi ile istediğiniz her türlü uygulamalara kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca yerleşik olan Kişiler, E-posta, Fotoğraflar ve Mesajlaşma gibi uygulamalar, en temel işlemlerinizi kolayca yürütmenizi sağlar. Metro ara yüzüne sahip olan başlat menünüzdeki ekranı kolayca yönetebilir, kendi zevkinize, ihtiyacınıza göre düzenleyebilirsiniz.

Windows 8’e ister dokunun ister tıklayın. Windows hem dokunmatik ekranlı bilgisayarlar için, hem faresi ve klavyesi olan bilgisayarlar hem de bu ikisinin birlikte sunulduğu hibrit bilgisayarlar için mükemmel bir seçenektedir. Kısacası Windows 8’ sizin her türlü ihtiyacınıza çözüm bulmak için hazırlanmış bir işletim sistemi olarak sizlerin hizmetine sunulmuştur.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim