Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

7

Kasım
2012

Android 4.2 İle Birlikte Gelen Yenilikler (1)

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Android, Google, Mobil, Teknoloji  |  Yorum: Yok  

Android mobil işletim sistemleri dünyasına yeni bir çağ açarak girdi. Açtığı bu yeni çağ ile piyasada akıllı telefonların artması için gerekli rekabet koşullarını sağladı ve gelgelelim dünyada en çok kullanılan işletim sistemi olarak ta piyasada ne kadar iddialı olduğunu kanıtladı.

Geçtiğimiz şu günler Android işletim sistemi yeni bir güncelleme alarak Android 4.2 sürümüne yükseldi. Ayrıca Google, Android’ in en yeni sürümü olan 4.2’yi iki yeni Nexus cihazı ile beraber duyurdu. Google Blog ile resmiyet kazanan bu sürüm ve iki yeni Nexus cihazı piyasada önemli bir yer edinecek gibi gözüküyor.

Peki, bu yeni güncelleme neleri içeriyor? Google’ın adını bile değiştirmediği bu güncelleme ile çok fazla köklü değişiklikler yapılmasa da kullanıcıları memnun edecek yeniliklerin olduğunu söylemek mümkün. İlk yenilik Kamera alanında yapılmış olan bir program ile geliyor. Photo Sphere isimli program panorama fotoğraf özelliğine yeni bir soluk getirecek cinste bir güncelleme. Bu özellik ile bulunduğunuz noktayı merkez alarak gözünüzün gördüğü here yeri 360˚ fotoğraf çekme imkânını sağlıyor. Yeni gelen diğer bir özellik ise Swype tipi klavyenin Android’ in ön yüklü klavyesine entegreli olarak gelmesi. Bu özellik ile parmağınızı kaldırmadan çok hızlı ve doğru bir şekilde yazı yazmanızı sağlayan bir özellik. Bu şekilde mesajlarınızı daha çabuk yazabileceksiniz.

Android 4.2’nin getirdiği diğer bir güzel özelliği ise Wireless Display teknoloji ile Miracast teknolojisine sahip HDTV’ler ile ekran görüntüsünü hızlı ve kayıpsız bir şekilde ekrana aktarmak mümkün hala geliyor.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim