Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

7

Kasım
2012

Android 4.2 İle Birlikte Gelen Yenilikler (2)

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Android, Google, Mobil, Teknoloji  |  Yorum: Yok  

Daha önceki yazımızda Google tarafından güncellenen Android 4.2 ile gelen bazı özelliklerden bahsetmiştik. Google’ın bu güncellemesinin çok büyük bir güncelleme olmadığını ama kullanıcıları mutlu edecek birçok yenilikten bahsetmiştik.

Android 4.2 uzun zamandır Android ailesinde olmayan bir özellik olan çoklu kullanıcı desteğini resmi olarak sistemine ekledi. Bu çoklu kullanıcı desteği özelliği ile bir den fazla hesap oluşturarak kullanıcıların kişisel verilerini ayrı hesaplarda tutmak mümkün hale geliyor. Bu işin bir kötü tarafı var. Kötü tarafı ise sadece Legal olarak bu özelliğin tabletlerde kullanılacak olması.

Gelen başka bir özellik ise telefonunu veya tabletini bir dock aracılığıyla kullan kullanıcılara yönelik bir özellik. Bu özelliğin adı Day Dream. Day Dream ile tabletinizin veya telefonunuzun ekranına kocaman bir saat veya fotoğraflardan oluşan güzel bir ekran ekleyebiliyorsunuz.

Ayrıca Google Now hizmetine de birçok güncelleme yaptı. Gelen bu güncelleme ile uçuşlar, otel rezervasyonlar, etkinlikler, kargo takibi, konser bilgileri, haberler gibi birçok takibi cihazının üzerinden kolay bir şekilde takip edebiliyorsunuz.

Google, Google Search özelliğini güncelleyerek kullanıcılar için çok faydalı bir hale getirmeyi hedefliyor. Peki, bu özellik nedir?  Knowledge Graph olarak isimlendirilen bu işlev ile kullanıcıların komutlarına kesin cevaplar vermeyi hedefleyen Google büyük ölçüde bu isteğine ulaşmış gibi duruyor.

Google Android’i 4.2 sürümüne güncelleyerek köklü değişikler yapmadan kullanıcıları memnun etmeyi başarmış gibi görünüyor. Bu güncellemelerin kullanıcıları her ne kadar memnun ettiği görülse de, kullanıcılar yeni Android sürümünü 4 gözle bekliyor.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim