Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

16

Kasım
2012

Android İçin Youtube Güncellemesi

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Android, Google, Mobil, Teknoloji  |  Yorum: Yok  

Geçtiğimiz günlerde Android işletim sistemini güncellemesinin ardından birçok uygulama geliştiricisi ve Android OS’a özel olan uygulamalarda güncellemeler başladı. Güncellemeleri Andorid’in yeni sürümüne göre yapan firmalar/şahıslar, böylece uygulama kullanıcılarını memnun etmeye çalıştılar.

Şüphesiz ki Android platformundan önemli bir yere sahip olan ayrıca dünyanın en büyük video paylaşım platformu olan Youtube’da, Android için geliştirmiş olduğu uygulamasında bir güncellemeye yaparak stabilizasyonu arttırdı ve bazı yenilikler getirdi.

Getirdiği birçok yeniliğin başında şüphesiz ki en dikkat çeken yenilik mobil cihazlar ile WiFi üzerinden Google TV cihazlarına içerik aktarımının mümkün olması. Apple firmasının “Air Play” özelliğine benzeyen bu özellik ile cihazlar otomatik olarak eşlenerek içeriklerin televizyona aktırılmasına imkân sağlıyor. Aynı zamanda televizyonda bir içerik oynatılırken telefon ile başka bir içerik arama ve telefonu uzaktan kumanda gibi kullanmakta mümkün hale gelen yeni bir özellik…

Google’ın ilerleyen günler de bu özelliği daha birçok televizyon ve telefona getireceği ilk ağızdan yapılan bir açıklama ile kesinlik kazandı.

Gelen yenilikler sadece bu özelliklerle kısıtlı değil… Bu güncelleme ile tek bir dokunuş ile içerikleri kablosuz cihazlara aktarmak, PS3 ve Xbox’a özel olan uygulamalar ile manuel olarak eşleşme yapabilme, performans artışı sağlayan iyileştirmeler uygulamada yerini almış.

Piyasada çok büyük bir öneme sahip olan Android OS’a ait birçok uygulamanın yakında güncelleme yapacağı artık neredeyse kesin gözüyle bakılan bir durum haline geldi. Umalım da uygulama geliştiricileri bu güncellemeleri çok ertelemesinler…

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim