Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

18

Kasım
2012

Windows 8 Dezavatajları – 1

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Bilgisayar, Microsoft  |  Yorum: Yok  

Windows 8 duyurulduğu günden beri gündemi oldukça meşgul etti. Windows 8 diğer Windows sürümleri gibi ilgi ile karşılandı. Windows 8’in çok amaçlı olması kullanıcıların en çok ilgisini çeken noktaydı. Fakat çok amaçlı olması ve diğer Windows sürümlerinden farklı olması sebebiyle ortaya bazı dezavantajlar çıkmış durumda. Bu dezavantajları şöyle sıralamak mümkün:

Dual-Boot Yavaşlığı

Windows 8 ile birlikte kullandığınız ikinci bir işletim sistemi varsa (ki bu bir Windows sürümü veya başka bir işletim sistemi olabilir)   işletim sistemi seçimi sırasında Windows 8’den farklı olarak seçilen işletim sistemi için bilgisayar yeniden başlatılıyor ve seçilen işletim sistemi açılıyor. Dolayısıyla buda uzun bir açılış süresine tekabül ediyor.

Kilit Ekranı

Windows 8’in çok amaçlı bir işletim sistemi olmasından dolayı kaynaklanan diğer bir sorunda bu. Tablet veya telefon için güzel bir seçenek olabilir. Masaüstü için bu ekranın varlığına ihtiyaç yok.

Masaüstü Dizaynı

Windows 7 ile tamamen aynı olan masaüstü dizaynının kötü olduğu yönünde bir düşünceye sahip değiliz. Fakat yeni bir görüntü çizen Windows 8’in neden masaüstü dizaynında değişikliğe gitmedi ve Aero özelliğinin neden kaldırıldı bu sorular merak konusu…

Microsoft Hesabı

Bu özellik temelde mantıklı gibi görülse de yapılan o kadar çok işlem var ki kullanıcılar bu işlemleri yaparken çok sıkılabilirler. Türk kullanıcıların ülkemizde bürokrasinin getirmiş olduğu sabır ile bu işlemleri sıkılmadan yapabileceklerinde hiç şüphemiz yok.

DVD Oynatmak Artık Sadece Rüya

Windows 8 ile artık DVD filmleri izlemek standart media player ile bir rüya haline geldi. Microsoft bu özelliği kullanmak isteyen kullanıcıların 10 € ödeyerek Windows 8 için Media Center uygulamasını satın almalarını istiyor.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim