Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

18

Kasım
2012

Windows 8 Dezavatajları – 2

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Bilgisayar, Microsoft  |  Yorum: Yok  

Bir önceki yazımızda Windows 8’in dezavantajlarından bahsediyorduk. Kaldığımız yerden devam edelim.

Başlat Menüsü Artık Yok

Alışık olduğumuz başlat menüsünü Windows 8’de göremeyin “Aaa! Başlat menüsünü koymayı unutmuşlar” gibi tepkiler vermenize gerek yok. Bu Microsoft’un bilerek vermiş olduğu bir karar. Gerçi Windows 8’i biraz kullanınca başlat menüsüne o kadarda ihtiyaç duymadığınızın farkına varıyorsunuz ama alışkanlıklar kolay kolay bırakılmıyor.

Kaçınılmaz Metro Ara Yüzü

Ne kadar uğraşırsanız uğraşın her türlü yol dönüp dolaşıp bu ara yüze çıkıyor.  Microsoft firması bu işletim sistemini tasarlarken biraz da masaüstü kullanıcılarına düşünseydi pek bir şey kaybetmezdi. Mesela açılırken direk masaüstü açılsın gibi bir seçenek ile masaüstü bilgisayar kullanıcılarını memnun edebilirdi. Gerçi bunları yapmak 3.parti yazılımlarla mümkün ama kullanıcılar bu hareketi Windows tarafından otomatik olmasını beklerdi.

Mağaza

Geçtiğimiz her gün yeni uygulamalar eklensen de mağazanın yetersizliği kendini çok bariz bir şekilde belli ediyor. Aradığımız bir uygulamayı direkt olarak bulmak şimdilik hayal. Ayrıca o kadar çok farklı kategori var ki buda mağazanın henüz çok yetersiz olduğunun diğer bir kanıtı.

Kişisel Olmayan Arka Plan

Windows 8 bize arka planı tamamen bağımsız olarak değiştirmemize imkân vermiyor. Sadece kendinin belirlemiş olduğu 20 adet arka plan arasından seçim yapmamızı sağlıyor. Bu da kullanıcıların moralini bozan başka bir dezavantaj.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim