Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

19

Kasım
2012

Windows 8’de Kritik Güncelleme

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Bilgisayar, Microsoft  |  Yorum: Yok  

Microsoft firmasının Windows 8 için 13.11.2012 tarihinde yayınlamış olduğu güncellemeler, Windows 8 kullanıcıları için çok büyük bir önem taşımaktadır. Bu güncellemelerin önemi o kadar büyük ki Microsoft firması tarafında kritik olarak isimlendirilmiş ve kullanıcıların bu güncellemeleri mutlaka yüklemeleri gerektiğini üstüne basa basa söylüyor.

Peki, bu açıklar nasıl fark edildi ve güncellemeler nasıl hazırlandı? Bir güvenli firması olan Vupen’in Windows 8 üzerinde yaptığı incelemeler sonrasında duyurduğu bu kritik açıklar, Microsoft tarafından yayınlanan bültene ışık hızıyla giriş yaptı ve 13.11.2012 tarihinde yapılacak olan güncelleme ile bu açıkların kapatacak bir güncelleme ekledi.

Peki, bu kritik açıklar ne idi? Mevcut açıklar kullanıcı tarafından herhangi bir izin verilmeden sistem üzerinde kod çalıştırılmasına izin veriyor. Bu sayede sistemi dışarıdan yapılabilecek herhangi bir erişim ile sistemi zararlı yazılımlar yükleyebilir, sisteme kolayca zarar verebilirler.

13.11.2012 tarihinde yayınlanan güncellemeler ile sadece Windows 8’e değil Windows XP, Windows Server 2003, Windows Vista, Windows Server 2008, Windows 7, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012 ve Windows RT gibi Microsoft’un diğer işletim sistemlerine de kritik güncellemeler geldi. Microsoft ayrıca Office programlarının hem Windows hem de Mac sürümleri için bir takım önemli güncellemeler yayınladı.

Tüm bu güncellemeleri Vupen isimli güvenlik firmasının duyurduğu güvenlik açıklarından sonra yapılmış olması ve Microsoft cephesinden hiçbir açıklama yapılmadı.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim