Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

21

Kasım
2012

Apple Türkiye’de Ofis Açıyor

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Apple, Mobil, Teknoloji  |  Yorum: 1 

Apple, Türkiye’deki pazarda operasyonlarına son sürat hızla devam ediyor. Resmi sitesinde yeni iş ilanlarını duyuran ve Türkçe olarak ta ilan veren Apple, birçok ülkede açtığı ofislerine bir yenisini Türkiye’de bir ofis açarak eklemeyi planlıyor.

Planlıyor diyoruz çünkü henüz ofisin yeri belli değil, tabi ki resmi olarak.  Resmi olmadığının altını çizerek gelen bilgilerin, ofisi Zorlu Holding‘in İstanbul Zincirlikuyu’da yaptığı yeni alışveriş merkezinde açılacağı yönde olduğunu söyleyelim.

Verdiği 18 farklı iş ilanından yola çıkarak Türkiye’de açılacak olan ofisin ihtiyaçlarını giderecek tüm elemanlara sahip olacağını belirtelim. Hali hazırda Türkiye pazarında Bilkom tarafından temsil edilen Apple, Türkiye’ye bir ofis açması biz son kullanıcılar için bir fark hissettirmeyecek gibi. Tek fark, Apple’ın çıkarmış olduğu yeni ürünlerin Türkiye’ye geliş hızlarının daha yüksek olması ve alacağımız güncellemelerin de sayısının artması yönünde olacaktır.

Apple’ın Türkiye’ de açacağı ofis belli bir iş alanı oluşturacak ve ayrıca uzun zamanda getirileri ile Türkiye’ye çok faydalı olacaktır. Zamanla Türkiye’deki ofis sayısını arttıracak olan Apple böylece Türkiye’ye yatırım yapacak ve yaptığı yatırımlar sayesinde daha fazla iş olanağı sunacak. Böylece Türkiye’den alacağı kalifiye elemanlar ile birçok kişiye iş fırsatı sunacak.

Tabi Apple’ın Türkiye’ye açacağı ofis ile bazı büyük uygulamalarına da Türkçe dil desteği geleceği haberleri şimdiden konuşulmaya başlandı. Bu uygulamaların başında olan ve en çok dikkat çeken ise Siri. Bakalım Apple’ın sıradaki Türkiye hamlesi ne olacak?

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

1 Yorum Yapılmış!

    Kadir Lg

    Kas 23, 2012

    Apple ürünleri kullanımı türkiyede her geçen gün artıyor teknik destek hiç yok firmada zaten türklerin pazarını keşfetti sonunda kısa sürede açılırsa acaip bir pazarı olacağına eminim yurtdışından getirtiyor herkes haydi apple ofisleri kur

    Cevapla

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim