Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

23

Kasım
2012

Youtube’da Video Dolarken Oyun Oynamak İster Misiniz?

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Google, İnternet  |  Yorum: Yok  

Youtube’un sahibi Google, sürekli gerçekleştirdiği büyük yeniliklerin yanısıra ufak şeylerle de ziyaretçilerin en iyi internet deneyimini yaşaması için çabalıyor. Şimdi de Youtube’a koyduğu bir özellik ile kullanıcılar videoların yüklenmesini, dolmasını beklerken aynı anda da sıkılmayıp oyun oynayabiliyorlar. Tek yapmanız gereken doğru tuş kombinasyonunu kullanarak oyunu aktif hale getirmek.

Google’ın Youtube’a eklediği bu özellik sayesinde artık bizler bir yandan video dolarken bir yandan da yılların eskitemediği ünlü oyun Snake formatında bir yılan oyunu oynayabiliyoruz. Bunun için yapmamız gereken oldukça basit. Youtube’dan herhangi bir videoyu açtığımızda videoyu dondurup klavyemizin yön tuşlarından sol ve üst tuşlarına sırasıyla art arda hızlı bir şekilde veya daha kolayı aynı anda basarsanız eğer anında oyun video üzerinde başlayacaktır.

Sadece videonun dolmasını beklerken de değil. Bir yandan video izleyip biryandan da bu video üzerinde bu yılan oyununu oynamanız da mümkün. Hatta yukarıda koyduğumuz resme dikkat ederseniz biz de durdurmadan oynamaya başlamıştık. Sadece tek problem şu ki videoda durdurduğunuzda veya devam ederken yer alan kareler açık renk özellikle de beyaza yakın ise yem ve yılan gözükmeyebiliyor.

Neyse haydi herkese iyi eğlenceler. Siz de hemen Youtube’dan bir video açarak deneyebilirsiniz.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim