Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

1

Aralık
2012

GMail’de Artık Mail Göndermek Daha Hızlı ve Daha Kolay!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Google, İnternet  |  Yorum: 1 

Google durmak bilmiyor. Gelişen teknoloji ve ilerleyen zamanla birlikte farklı servislerinde kullanıcılarına en iyi internet deneyimini yaşatmak için karşımıza yeniliklerle çıkmaya devam ediyor. Şimdi ise yenilik zamanı Google’ın ücretsiz mail servisi olan GMail’de!

Google’ın Gmail’e getirdiği yeni özellik ile artık mailleriniz arasında dolaşırken, maillerinize göz gezdirirken veya okurken aynı anda hızlı bir şekilde mail göndermeniz de mümkün. Nasıl mı? Gmail hesabınızda artık sizler mailleriniz arasında herhangi bir mailde iken dahi solda bulunan “E-Posta Yaz” butonuna bastığınızda e-posta gönderebilmek için yeni bir sayfaya yönlendirilmeyeceksiniz. Bunun yerine artık sağ alt kısımda küçük bir mail gönderme ekranı belirecek. Bu sayede hem maillerinizi göndermek için yeni bir sayfanın açılmasını beklemeyeceksiniz hem de bir yandan maillerinizi okurken bir yandan da başka kişilere mail yazabileceksiniz. Özellikle size gelen bir mail ile ilgili başkasına göndereceğiniz e-posta’da bu oldukça işe yarayacak gibi gözüküyor.

Sadece bu kadarla da kalmıyor. Aynı butona basarak ekranda birden fazla da e-posta gönderme sekmesi yaratabiliyorsunuz. Bu sekmelerden dilediklerinizi alt tarafta küçültüp dilediklerinizle çalışabilmeniz de mümkün. Tabi mail göndermek sadece böyle ekranın altında küçük pencereden de değil. Dilerseniz bu küçük ekranın sağ üstündeki ok şeklindeki simgeye basarak yeni bir pencereye aktarılmasını da sağlayabiliyorsunuz.

Dediğimiz gibi Google yeniliklere devam ediyor, bizler de bu yeniliklerin keyfini çıkartıyor ve anında da sizlerle paylaşıyoruz. Bakalım Google ve diğer internet devleri daha bizlerin karşısına ne gibi yeniliklerle çıkacaklar?

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

1 Yorum Yapılmış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim