Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

2

Aralık
2012

Google+’ta Sayfa Oluşturma

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Google, İnternet  |  Yorum: 5 

Google+, Google’ın kendi sosyal ağını oluşturmak için geçtiğimiz yıllarda oluşturduğu bir platform. Bu platformda Google hesabı olan herkes bir Google+ üyeliği de alabiliyor ve yine Google+ hesabı olan herhangi bir kişiyi (ister arkadaşı olsun, ister bir ünlü veya isterse bir grubu) çevrelerine ekleme adı verilen yöntem ile bir şekilde aslında takip edebiliyor diyebiliriz. Google+’ta ayrıca Facebook’tan aşina olduğumuz gibi farklı türde sayfalar oluşturabilir ve bu sayfalar aracılığı ile paylaşımlar yapabiliriz. İşte bu yazımızda Google+ ürününde nasıl bir sayfa oluşturabileceğiz bunu görelim.

Öncelikle ilk yapmamız gereken Gmail hesabımız olsa dahi henüz Google+’a kayıtlı değilsek plus.google.com adresinden kayıt olmalıyız. Kendi profilimizi oluşturduktan sonra profilimizde sol kısımda resimde gördüğümüz gibi Diğer başlığının altında yer alan Sayfalar butonuna tıklıyoruz. Burada bizim sahip olduğumuz sayfalar gösterilecek. Eğer henüz ilk sayfamızı açacaksak tabiki burada bize ait bir sayfa yer almayacaktır. Fakat sayfalarımızı açtıkça bu bölümde sahip olduğumuz tüm sayfaları bir arada görebileceğiz.

Ekranın sağ üst kısmına doğru yer alan YENİ SAYFA OLUŞTUR butonunu kullanıyoruz. Bu buton bizi adım adım sayfa oluşturmaya yönlendirecek. Öncelikle oluşturacağımız sayfanın içeriğine göre bir kategori ve eğer lazımsa bir de alt kategori seçmenizi isteyecektir. Aşağıda görmüş olduğunuz 4 temel kategorinin yanında (Yerel İşletme veya Mekan; Ürün veya Marka; Şirket, Kuruluş veya Kurum; Sanat, Eğlence veya Spor) bir de hiçbir kategoriye girmeyen sayfalar için Diğer isimli 5. bir seçenek de mevcut. Bu kategorilerin hepsine iyi göz gezdirmenizi ve sayfanızın içeriğine en uygun olanını seçmenizi tavsiye ediyorum. Örneğin biz Weblopedi.net için açacağımız sayfa için “Sanat, Eğlence veya Spor” kategorisindeki “Web Sitesi” alt kategorisini seçtik.

İkinci adıma geçtiğimizde ise sayfamız için bir ad ve varsa internet sitesinin adresini belirliyoruz. Sayfamızı görüntüleyenler için bir yaş sınırı koyulacaksa bunu da burada belirtmemiz önemli. Bu adımı da DEVAM ET butonu ile geçtikten sonra artık sayfamız hazır oldu sayılır. Tek yapmamız gereken bir profil fotoğrafı yüklemek ve bir de kapak fotoğrafı belirlemek. Profil fotoğrafımızın altındaki +1 düğmesi ile sayfamızı da +1’liyoruz ve dilediğimiz gibi paylaşımlara başlayabiliyoruz. Weblopedi.net olarak sitemiz için açmış olduğumuz Google+ sayfamıza https://plus.google.com/105248367520326999213 linkinden ulaşabilirsiniz. Veya dilediğiniz zaman bütün sosyal ağlardaki hesaplarımıza sağdaki menümüzün üst kısmındaki sosyal ağ butonlarına tıklayarak da erişmeniz mümkün.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

5 Yorum Yapılmış!

  davetiye

  Ara 10, 2012

  güzel çalışma olmuş teşekkürler

  Cevapla

  serdar paketoglu

  Ara 30, 2012

  çalışmalarınız harika olmuş tbk ederim

  Cevapla

  su kaçağı

  May 08, 2013

  teşekkür ederim çok faydalı ve güzel çalışmalar var

  Cevapla

  elektrikçi

  Mar 24, 2014

  Yazılar özgün paylaşımlar ilgi çekici takip ediyorum. Saygılar

  Cevapla

  fatih tesisatçı

  Mar 28, 2014

  Gerçekten emek verilerek yapılmış güel bir çalışma saygılar.

  Cevapla

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim