Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

3

Aralık
2012

Microsoft’un Kendi Ürünleri!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Bilgisayar, Microsoft, Mobil, Teknoloji  |  Yorum: Yok  

Windows 8’in çıkışında Microsoft sadece tema değişikliği de yapmadı tabiki. Piyasada mobil dünyada yazılım olarak en büyük rakiplerinden birisi iOS (Apple) ve Android (Google) gibi işletim sistemlerine karşı varlığını ve hakimiyetini kurma çabasını da ortaya koydu. Kişisel kullanımlı masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda üstünlüğünü koruyan Windows’ta temel prensip bu tip her türlü cihaza uygun şekilde üretilerek birçok ürün üreticisinin kullanımına açık halde piyasaya sunmaktı. Fakat artık Microsoft kendi ürünlerine yönelmek istiyor.

Microsoft şu anda masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda Apple’ın ürünleri dışında hemen hemen hepsinde var. Bunun dışında artık üreticiler tablet bilgisayarlarda ve akıllı telefonlarda da Windows 8’i kullanmaya başladılar. Fakat tabiki bu yeterli değil. Microsoft, kendi ürünlerini de çıkaracağının mesajlarını veriyor desek yeridir. Şu ana kadar genellikle harici ürünler, yani mouse, klavye benzeri aksesuarlar üreten Microsoft, bu konuda ilk adımını Surface tabletle attı. Fakat bununla kalmayacak. Önümüzdeki yıllarda daha nice tablet ve akıllı telefonda tamamen Microsoft imzası görürsek şaşırmayalım. Aslında diğer ürün üreticileri bu konuda pek hoşnut olmasalar da pek yapacakları bir şey yok. Microsoft artık diğer ürünlerde bulamadığı kaliteyi kendisi sunmaya çalışacak.

Aslında Microsoft imzalı bir akıllı telefon hiç de fena olmaz gibi geliyor. Bakalım kendi donanımı ve kendi yazılımı ile birbirine %100 uyumlu bu cihazlar piyasaya çıkarsa bizleri ne kadar memnun edecek. Aslında en güzeli de piyasaya göre biraz uygun fiyatlı olursa da daha ne isteyelim.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim