Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

10

Aralık
2012

Seo ve WordPress Temaları

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Wordpress  |  Yorum: Yok  

WEB SİTENİZİ DIŞARIYA AKTARMA

WordPress’in dışa aktarma özelliği ile başka bir platforma sitenizin tüm içeriğini aktarabilirsiniz. Yazılar, sayfalar, yorumlar, özel alanlar, kategoriler ve etiketler dahildir. Aktarma işlemi yaptığınızda dosya XML olarak kaydedilir. Bu formatı kullanabilen diğer tüm web sitelerinde sitenizi içe aktarabilirsiniz.

Dışa aktarma işlemine başlamak için admin panelindeki Araçlar bölümünden, Dışa Aktar kısmına tıklayın. Dışa aktarılacak öğeleri seçtikten sonra Aktarım Dosyasını İndir sekmesine tıklayın. İşlem sonunda verilerinizin XML olarak indirmeye başladığını göreceksiniz.

WCB SİTENİZİ İÇERİYE AKTARMA (İMPORT)

Başka bir sistemden WordPresse içerik aktarmak istiyorsanız Araçlar/İçe Aktar bölümünü kullanmalısınız.

İçe Aktarma kısmından, NogroH, Mogger, WordPress. LiveJournal, seo seçenekleri mevcuttur. Sız hangisinden aktarım yapacaksanız onu seçmelisiniz.

REKLAM YÖNETİMİ

Eğer siteniz hit yapmışsa ve reklam almak istiyorsanız reklam yönetimini bilmeniz gerekir. Sitenize ekleyeceğiniz reklamları nereye ekleyeceğinize ve görüntüleme biçimine dikkat etmelisiniz. Kullanıcıları sıkacak yöntemlerden uzak durmalısınız. Sitenizi reklam çöplüğüne çevirmemelisiniz.

Bazı temaların Theme Option* kısmında reklam yönetim kısmı vardır. Başka temalarda olmayabilir. Bunun için kodlarla reklam eklemeyi kısaca göreceksiniz.

THEME* KISMINDAN REKLAMLARI YÖNETMEK

Reklam yönetimini destekleyen temalarda bu kısım oldukça kolaydır. Reklamın nereye ekleneceği ve boyutunu belirten alanlar vardır. Bu alanlara istenilen formatta kodları yapıştırdığınızda reklamınız uygun yerde gözükecektir. Uygun yerde reklam ekleme alanı yoksa; kodlar ve reklam yönetimini inceleyiniz.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

*

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim