Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

12

Aralık
2012

Youtube Yenileniyor!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Google, İnternet  |  Yorum: Yok  

youtube-yeni-tema

Gelişen teknolojik yaşamımızda her anımız aslında en hızlısı için çabalamakla geçiyor. İşte teknoloji de insanların hep daha hızlısını istemeleri nedeniyle “hız” odaklı gelişmeler gerçekleştiriyor. Bu gelişmelerin yaşandığı platformlardan biri de internet. Bu bağlamda hep en hızlısı, daha hızlısı için çabalayan internet siteleri, özellikle de büyük çaplı olanlar kullanıcılarına onların istedikleri gibi hep daha hızlı deneyim yaşatmaya çalışıyorlar. İşte bu alanda kendini yenileyen bir platform da Youtube!

2012 yılı aslında birçok farklı firmanın web sitesi için değişim yılı oldu. Birçok site daha sade bir tasarıma, daha sade bir arayüze yönelmeye başladı. Bunun başlıca sebebi ise hem sadelikle görselliği yakalamak hem de sadeliğin verdiği avantaj ile daha hızlı bir deneyim sunmak. Youtube da çok kısa bir süre önce tasarımına yenilikler getirdi. Aslında birçok yerinde değişiklikler yaptı desek yeridir.

Youtube’un yeni tasarımının en önemli özelliği oldukça sade bir yapıda olması. Gereksiz grafiklerin neredeyse tamamı tasarımdan kaldırılmış. Her şeyin yeri belli bir şekilde tasarımda kolay kullanıma izin verilmiş. Düz, köşeli, sade… Aslında en güzel bu şekilde anlatılır. Bu sadelikten Youtube’un player’ı dahi etkilenmiş vaziyette. Player’ı bile çok düz ve sade.

Sadelikle de kalmamış tabiki Youtube. Ayrıca Google hesabınıza giriş yapmanızla birlikte giriş ekranınızda da değişiklikleri göreceksiniz. Takip ettiğiniz kanalların yayınlarına daha çok yer verilmiş. Ayrıca önceden izlediğiniz videolar da göz önünde bulundurularak bazı önerilere de yer veriliyor.

Gerçekten de yeni görünüşü bizce tam oturmuş, güzel. Artık birçok insan sadeliği tercih ediyor. Özellikle de internette açılış ve işlem hızı, en büyük avantajı!

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim