Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

15

Aralık
2012

Apple’cılar Google Maps’i Çok Özlemiş!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Apple, Google, Mobil  |  Yorum: Yok  

google-mapsBildiğimiz gibi Apple, iPhone 5 çıkarken aldığı bir kararla Google Maps uygulamasını iOS’tan kaldırmış ve onun yerine kendi harita uygulamasını koymayı tercih etmişti. Bu kararının ardından büyük tepkilerle karşılaşan Apple’ın haritasında birçok bölgede yanlış ve hatalı gösterim yer alıyordu. Bazı yerlerde haritadaki görüntüde kaymalar oluyor, Google Maps’ın yerini kesinlikle almıyordu. Ama Apple Google Maps’i geri getirdi ve işte kullanıcılardan büyük ilgi!

Apple Maps’ten beklediğini bulamayan tepkili kullanıcılara ve yaşanan sorunlara daha fazla dayanamayan Apple, kullanıcılarını sadece Apple Maps’e zorlamaktansa Google Maps’i de geri getirmiş olsa gerek. Google Maps’in App Store’a geri gelmesiyle birlikte Apple kullanıcılarından inanılmaz bir ilgi gördü. Sadece 1 gün içerisinde App Store’daki yüzlerce popüler uygulamayı deviren Google Maps en popüler uygulamalar arasında birinci sırayı aldı.

Kullanıcılar, Apple Maps’in ardından Google Maps’in çıkışını kaçırmak istememiş olacaklar ki bu kadar büyük ilgi gösterdiler. Henüz Türkiye hesabından ulaşılamayan Google Maps uygulamasının önümüzdeki zamanlarda indirilmeye açılabileceği düşünülüyor.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim