Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

16

Aralık
2012

Google Play’deki En Popüler Ücretsiz Uygulamalardan Seçmeler!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Android, Google, Mobil  |  Yorum: 1 

play-storeGoogle Play, yani Google’ın Android’i için var olan uygulama platformunda sizler için en popüler uygulamalar arasından seçimler yaptık. Burada seçtiğimiz ücretsiz uygulamaların hem kısaca tanıtımlarını yaptık hem de sizler için uygulamaların Google Play’deki linklerine de yer verdik. Her Android telefonda mutlaka olması gereken, birbirinden güzel birbirinden eğlenceli uygulamalar yer alıyor! Bakalım En popüler uygulamalar arasından sizlere hangilerini seçmişiz.

whatsapp1- WhatsApp Messenger

Akıllı telefonu olup da bu uygulamayı bilmeyen yoktur heralde. Yıllardır en kolay ve en hızlı haberleşme ve iletişim yollarından bir tanesi de SMS’ler olmuştur. Ama her ay sms masraflarına giden ücretlerin ardından akıllı telefonların çıkışıyla gelen WhatsApp uygulaması, mesajlaşmayı hem ücretsiz hem daha pratik hale getirerek birçok kişinin gönlünü kazandı. Bu uygulamaya sahip akıllı telefon sahipleri artık SMS ile mesajlaşmak yerine bu uygulama üzerinden haberleşmeye başladılar. Tek ihtiyaçları ise duruma göre 3G veya WiFi bağlantısı. Bu güzel uygulama akıllı telefonlarınız için 1 yıl boyunca tamamen ücretsiz olarak sunuluyor. Ondan sonraki yıllarda ise her yıl sadece 0,99$ vermeniz yeterli!

Google Play Linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.whatsapp

fruit-ninja-free2- Fruit Ninja Free

Halfbrick Studios tarafından geliştirilen bu çok eğlenceli oyun android telefon sahiplerinin en çok tercih ettikleri arasında. Kısa bir eğlence için ideal olan bu oyuna bir başladığınızda bağımlısı bile olabilirsiniz. Oynaması kolay, ama biraz beceri isteyen Fruit Ninja’da amacınız aşağıdan gelen mevyeleri hızlı bir şekilde kesmek. Aynı anda ne kadar çok meyve keserseniz ve ne kadar az meyveyi kesemeden kaçırırsanız o kadar iyi puan kazanırsınız. Ama dikkat! Meyveleri keserken arada bombalar da sizi şaşırtmak için gelecek. Onları keserseniz yandınız. Bu heyecanlı ama güzel oyun Google Play’in en popüler oyunları arasında.

Google Play Linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.halfbrick.fruitninjafree

Fruit Ninja’nın bu verdiğimiz ücretsiz sürümünün yanısıra ayrıca yine Halfbrick Studios’un çıkardığı ücretli versiyonları da var. Bu ücretli versiyonlarına geliştiricilerin sayfasından ulaşabilirsiniz.

pixlr-express3- Pixlr Express

Akıllı telefonların çıkışı birçok alışkanlığı da hızla değiştirdi. Eski telefonların birkaç megapixellik kameraları ile yetinen kişiler akıllı telefonların çekim kalitesi yüksek kameraları ile yanlarından fotoğraf makinası taşımaya bile gerek duymamaya başladı. Her anını kalıcı hale getirmek isteyenlerin bu isteğinin yanında ayrıca akıllı telefonlara özel fotoğrafları birer sanat eserine çeviren uygulamalar da karşımıza çıkar oldu. Geliştiricisi Autodesk Inc. olan Pixlr uygulama da bunlardan bir tanesi. Bu uygulamadaki yüzlerce farklı seçenek, yüzlerce farklı efekt ile fotoğraflarınızı resmen baştan yaratabilirsiniz. İster fotoğrafınızın bazı bölümlerini bulanıklaştırın, ister renksizleştirin. Büyültün, küçültün ve hayal gücünüzü gösterin! Bu harika uygulamanın ücretsiz olması da cabası tabiki.

Google Play Linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pixlr.express

pixlr-express-efect

talking-tom-cat-2-free4- Talking Tom Cat 2 Free

Yine çok ama çok eğlenceli uygulamalardan bir tanesi: Talking Tom Cat. Outfit7 tarafından geliştirilen bu uygulamada muzip mi muzip, yaramaz mı yaramaz bir kedi yer alıyor. Bu kedi sizi önce bir güzel dinliyor daha sonra kendi komik ses tonuyla taklit ediyor. Arada bazı yaramazlıklar da yapan kedimizi bir de zaman zaman rahatsız eden köpeğimiz de var. Her ne kadar yaramaz da olsa kedimiz çeşitli yerlerinden sevilmekten çok hoşlanıyor. 7’den 70’e her yaştan insanı eğlendiren bu uygulama her Android telefonda mutlaka bulunmalı!

Google Play Linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.outfit7.talkingtom2free

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<

yorumlar:

1 Yorum Yapılmış!

    zehrasemedli

    May 29, 2017

    eger bu bir kandırmaca olursa ne yapıcaz

    Cevapla

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim