Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

17

Aralık
2012

Her Uygulamaya Güvenmeyin!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Android, Mobil, Teknoloji  |  Yorum: Yok  

sahte-uygulamalarAkıllı telefonları akıllı telefon yapan en büyük avantajları da aslında geliştirilen binlerce uygulamadır diyebiliriz. Fakat bu kadar uygulamanın hepsi de iyi niyetli değil. Telefonlarımıza yüklediğimiz uygulamalara çok dikkat edebiliriz. O uygulamalar çok tehlikeli olabilirler.

Kullanıcıların her türlü ihtiyacına, her kullanıcıya göre inanılmaz derece güzel uygulamaları piyasada görüyoruz. Fakat hiç düşündük mü arkasında ne var diye. Geliştiriciler akıllı telefonların özelliklerini de çok iyi bir şekilde kullanarak hayatımıza katkı sağlayabilecek uygulamalar piyasaya sürse de bu, bir akıllı telefonun her şeyi yapabileceği anlamına da gelmiyor. İlgi çekmek amacıyla çeşitli özellikleri bulundurduğu iddia edilen uygulamalar sadece palavralarla çalışarak aslında telefonunuzdan sizinle ilgili bilgileri çekmeye başlıyor. Böylelikle siz uygulamayı eğlenerek kullanmaya çalışırken arkaplanda bu uygulama sizin hakkınızdaki bilgileri çalıyor, belki de telefonunuza zararlıları yerleştiriyor.

Bu tür durumlara düşmemek için indirdiğimi uygulamaları resmi uygulama mağazalarından indirmeyi tercih etmeliyiz ki bu da yine de yeterli bir önlem değil. Google Play, App Store gibi mağazalardan telefonumuz için uygulamalar indirirken geliştiricisinin hakkında da bilgi edinmeliyiz. Bazen aynı uygulamaya benzetilerek farklı uygulamalar sahte geliştiriciler tarafından piyasaya çıkartılabiliyor. Bunların dışında kullanıcı yorumlarına dikkat etmek de bir başka seçenek.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim