Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

19

Aralık
2012

Google Sayesinde iOS 6’ya Akın Oldu!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Apple, Google, Mobil, Teknoloji  |  Yorum: Yok  

google-maps-for-iosApple’ın iOS için bu sene çıkarttığı iOS 6 güncellemesinde sürpriz bir karar ile Google Maps’i dahil etmemesinden ve bunun yerine kendi harita uygulamasını getirmesinden bahsetmiştik. Zaten internet ve teknoloji dünyasında da bu geniş yer buldu. Fakat önceki bir yazımızda söylediğimiz gibi Apple geri adım atarak iOS 6 için Google Maps uygulamasını geri getirdi. Bu geri getiriş birkaç gün içerisinde iOS 6’ya çok büyük bir ilgi gösterilmesini de sağlamış oldu.

iOS 6’da Google Maps’in olmayıp haritalarındaki hataları ile gündemde yer tutan Apple Maps’in olması birçok Apple kullanıcısını üzmüştü. Öyle ki sırf Google Maps olmadığı için iOS 6 güncellemesini gerçekleştirmeyen o kadar insan vardı ki.. Ama iOS 6 için Google Maps’in çıkışı ile birlikte (Ki hala App Store’un Türkiye sayfasında yer almıyor.) bir anda milyonlarca Apple kullanıcısı bu uygulamaya akın etti. Bu akınla birlikte Google Maps’in yokluğu yüzünden güncellemesini gerçekleştirmeyen kişiler de iOS 6 güncellemesine akın etti. Uygulama çıkar çıkmaz iOS 6 kullanıcılarının sayısında ciddi bir artış gözlendi.

Her ne kadar Apple kullanıcıları Apple’a olan bağlılıkları ile ünlü olsalar da sonuçta kimse kaliteden ve rahatlıktan da ödün vermek istemiyor. Apple belki ileride kendi haritalar uygulamasını çok daha geliştirerek çıkarttığında her şey daha farklı olabilir ama maalesef Apple bunun için hazır değil.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim