Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

28

Aralık
2012

Google’ın 2012 Teknoloji Atılımları

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Google, Teknoloji  |  Yorum: Yok  

google-surucusuz-arabaTeknolojinin ve internetin her alanında kendini başarılı bir şekilde gösteren Google, 2012 yılında teknoloji severler büyüleyen birçok atılım yaptı. Özellikle sürücüsüz araç ve akıllı gözlük bunlardan en önemlileri ve en göz alıcıları.

Birkaç yıldır Google’ın çalışmalarını hızla sürdürdüğü sürücüsüz araç yollara çıktı. Test sürüşlerinin ardından trafiğe de çıkmaya başlayan Google’ın bu özel aracına ABD’de özel kırmızı bir plaka da verildi. Google Haritalar servisini kullanarak trafik içerisinde sürücüsüz olarak ilerleyebilen bu araç büyük ilgi topladı.

Bu yıl Google’ın akıllı gözlüğünün de tanıtımını izledik. Akıllı gözlüğün günlük hayatta nasıl kullanılabileceğini, ne kadar kullanışlı olabileceğini ve bizlere nasıl avantajlar sunabileceğini çok güzel bir şekilde anlatan bu tanıtım videosu eminim ki teknolojiye ilgi duyan birçok kişiyi de etkilemiştir. İnternetle etkileşimli olarak çalışan bu akıllı gözlükle hayatımızın her adımında yanımızda bir yardımcı olacak. Yolda yürürken haritasından faydalanabileceğiz, bir yerde gördüğümüz ilanla ilgili anında internetten bulduğumuz bilgiler gözümüzün önünde olabilecek. Ve bunun gibi daha niceleri…

google-akilli-gozluk

Google’ın farklı alanlarda yaptığı atılımları, bu yılın teknolojisini etkileyici kılan unsurlar arasında yer aldı. Hala daha çalışmalarına devam eden Google’ın teknoloji alanında yakın plandaki hedefi ise iddialı bir akıllı telefon. XPhone adı ile gelecek olan bu akıllı telefon Google ve sahibi olduğu Motorola ortak yapımı olacak.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim