Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

14

Ocak
2013

Ubuntu’lu Telefonlar 2014’e Kadar Bizlerle Olacak!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Mobil, Teknoloji  |  Yorum: Yok  

ubuntu-for-phonesGeçtiğimiz günlerde Ubuntu’nun telefonlar için “Ubuntu for Phones” adı ile tanıttığı işletim sisteminin haberlerini sizlere vermiştik. Peki ilk Ubuntu işletim sistemine sahip akıllı telefonlar ne zaman karşımıza çıkacak? Bilgisyarlar için geniş bir kullanıma sahip Ubuntu işletim sisteminin mobil versiyonunun 2014 yılına kadar kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

Temeli Android’e dayalı Ubuntu işletim sisteminde akıllı cep telefonlarınızdan maksimum verimlilik elde etmeniz amaçlanıyor. Gerek tasarımı, gerekse arkaplanındaki bazı özellikleri ile diğer işletim sistemlerinden farklılık gösteriyor ve kullanıcılara çok kullanışlı ve dinamik bir mobil işletim sistemi vadediyor.

Henüz kullanıcıların karşısına somut olarak çıkmayan Ubuntu’nun 2014’ün başlarında telefonlarda yerini alması bekleniyor. Hangi markaların tercih edebileceği bilinmese de bazı büyük telefon üreticilerinin Ubuntu işletim sistemine sahip modelleri için harekete geçeceği düşünülüyor.

Telefonlar için uyarlanmış Ubuntu işletim sistemini kullanan akıllı cep telefonlarından sonra yakalanan başarıya göre Ubuntu’nun tablet bilgisayarlar için de bir işletim sistemi üretmesi muhtemel. Eğer Ubuntu tarafından bu işletim sistemleri başarı ile sürdürülürse piyasanın liderlerinin karşısında o da boy gösterebilir.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

*

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim