Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

22

Ocak
2013

Web Sitenizin Hızı İçin Grafiklerin Alanlarını Küçültün

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Blog Sahiplerine Özel, Webmaster  |  Yorum: Yok  

downloadWeb sitelerimizde, özellikle de yer verdiğimiz yazılarda birçok grafik kullanıyoruz. Fotoğraflar, resimler… Bunlar sitemizin sayfaları açılırken sayfanın boyutunu büyülterek açılma hızını düşüren, açılma süresini uzatan en büyük etmenlerden. Bu nedenle resimleri sitemize eklerken dikkat etmeliyiz.

Grafikleri sitemize eklerken eğer en-boy uzunlukları gerektiğinden fazla ise, bu boyutları orantılı şekilde düşürerek grafiğin verisinin kapladığı alan da düşecek ve sayfaların açılış hızı artacaktır.

Tek önemli nokta en-boy uzunlukları değil. Görüntünün kalitesini de çok az miktarda düşürerek alanını onda birine yirmide birine indirebilirsiniz. Bu da aynı şekilde sitenizin sayfalarının açılış hızını büyük ölçüde arttıracaktır.

Bu işlemler için internette birçok site veya program bulabilirsiniz. Bunlar arasında önerebileceğim bir program olarak High Quality Photo Resizer var: Resimlerinizi Boyutlandırın: High Quality Photo Resizer

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim