Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

23

Ocak
2013

Çalışmak İçin En İyi Şirket Google Seçildi!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Google, İnternet  |  Yorum: 1 

fortune-best-cos-coverGoogle’ın çalışanlarına gösterdiği önemi sık sık haber konusu oluyor. Ofislerini ziyaret eden kişilerin hayran kalmadan ayrılması imkansız. Türkiye’deki ofisi de dahil, çalışanların sosyal aktivitelerine çok önem verilen bir yapısı var. Ofisin her bir yeri eğlenceli bir şekilde, farklı temalarla dizayn ediliyor. Ayrıca toplantı odaları da aynı şekilde farklı temalar belirlenerek tasarlanıyor. Ayrıca dolgun maaşlar da cabası. Konumuza dönecek olursak Fortune dergisinin her yıl gerçekleştirdiği çalışmak için en iyi 100 şirket araştırmasında Google birinci sırada! Bakalım başka hangi şirketler yer alıyor?

Fortune dergisi her yıl birçok farklı açıdan değerlendirdiği şirketler arasından çalışmak için en iyi 100 şirketi seçiyor. Bu yıl yayınladığı listede, geçen yıl da olduğu gibi birincilik koltuğunda Google yer alıyor. 2. sırada “SAS”, üçüncü sırada ise “CHG Healthcare Services” yer alıyor.

Listede diğer gözümüze çarpan bir konu Facebook, Twitter gibi dünyaca büyük sosyal ağların sıralamada yer almamış olması. Ayrıca ilk 100 arasında kendine yer bulan şirketlerden örneğin “Mercedes-Benz USA” 30. sırada yer alırken; “American Express” 51. sırada, “Intel” 68. sırada, “Microsoft” 75. sırada, “Starbucks” ise 94. sırada kendine yer bulabiliyor.

Tam Liste: 100 Best Companies to Work For

fortune-100-best-2013

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


yorumlar:

1 Yorum Yapılmış!

    Karikatürcü

    Oca 23, 2013

    Hocam bu belli bir şey. Google gibi çalışma mekanı mı var …

    Cevapla

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim