Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

26

Ocak
2013

5 Ayda Elma’nın 4’te 1’i Gitti!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Apple, Mobil, Teknoloji  |  Yorum: 1 

appleÖzellikle akıllı telefonu iPhone ile sektörde lider olan Apple, büyük bir düşüş içerisinde! iPhone 5’in tanıtıldığı gün olan 12 Eylül 2012’ye doğru sürekli değerini arttırarak hızla yükselen Apple’ın Eylül başlarında değeri 660 milyar dolardı. Bu rakam ile Dünya’nın en değerli şirketi olarak anılan Apple Eylül’den beri büyük bir düşüş yaşıyor. Ocak ayı itibari ile toplamda geçen 5 ayda değerinin 4’te 1’ini kaybetti.

2012’nin Eylül ayı başlarında değeri 660 milyar dolar olarak belirtilen Apple şirketinin değeri hızla düşmeye başladı. Ocak ayının sonlarına gelmemizle birlikte geçen 5 ayda değerinden 177 milyar dolar kaybetti ve şu anki değeri 483 milyar dolar olarak belirtiliyor.

Apple, iPhone 5 satışlarında da beklediğinin altında kalmıştı. Bu nedenle iPhone 5 parçalarını üretenlerden üretim miktarlarını düşürmelerini istemişti. Apple’ı en çok etkileyen ise akıllı telefon sektöründe diğer gelişen devler oldu. Samsung’un, Nokia’nın, Microsoft’un ve diğer büyük firmaların sektörde değişik açılardan kendilerini çok daha iyi göstermesi Apple’ı derinden etkiledi.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

1 Yorum Yapılmış!

    Hayalcin

    Oca 29, 2013

    Elma bu gidişle yakında çürüyüp komple gidecek :D

    Cevapla

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim